Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Redmi Note 10 5G spája špičkový displej s ochranou vášho zraku

Xiaomi Redmi Note 10 5G spája špičkový displej s ochranou vášho zraku
TECHBOX
Xiaomi Redmi Note 10 5G spája špičkový displej s ochranou vášho zraku

Cenovo dostupné smartfóny sú z roka na rok kvalitnejšie a Xiaomi opäť dokazuje, že je v tejto disciplíne jednoznačným lídrom. Do svojej novinky Xiaomi Redmi Note 10 5G totiž umiestnilo priestranný 6,5“ DotDisplej s ideálnymi parametrami pre každodenné používanie, sledovanie filmov i hranie akčných hier. Pozrite sa, prečo si ho zamilujete aj vy.

Prémiový zovňajšok nového smartfónu Xiaomi Redmi Note 10 5G sme vám ukázali už v prvej časti nášho špeciálneho seriálu. Ako sme vám už ale naznačili vtedy, táto novinka od Xiaomi nie je prémiová iba na pohľad, naopak. Vybavená je špičkovým hardvérom, ktorým sa donedávna mohli pochváliť iba tie najdrahšie smartfóny na trhu.

Dokonalým príkladom toho je jeho 6,5“ DotDisplej, ktorý vám ponúkne návykovú plynulosť pohybu obrazu vďaka obnovovacej frekvencii až 90 Hz. Každý dotyk, či už ide o obyčajné scrollovanie sociálnymi sieťami alebo napínavé momenty v akčnej hre, uvidíte na tomto displeji až 1,5x plynulejšie, ako na obrazovke bežného smartfónu, tabletu alebo aj počítača.

S vyššou obnovovacou frekvenciou obrazu sa samozrejme prirodzene spája aj opodstatnená obava o zníženú výdrž batérie. O tú ale v prípade Xiaomi Redmi Note 10 5G nemusíte mať obavy a to nielen vďaka kapacite samotnej batérie, ale aj technológii AdaptiveSync. Ako to?

Technológia AdaptiveSync dokáže adaptívne prispôsobovať frekvenciu obnovovania obrazu podľa aktuálne zobrazovaného obsahu. Ak napríklad sledujete film či seriál natočený v nižšom snímkovaní, Xiaomi Redmi Note 10 5G automaticky inteligentne zníži obnovovaciu frekvenciu obrazovky na 30 Hz.

Pozrite si

Xiaomi Redmi Note 10 5G ukazuje, ako má vyzerať cenovo dostupná prémiovka

Ak naopak sledujete dynamickejší obsah, povedzme živé vysielanie e-športového turnaja, smartfón po rozpoznaní dostupnosti vyššieho snímkovania automaticky zvýši obnovovaciu frekvenciu na 60 Hz. Keď napokon príde na rad oddych pri akčnej mobilnej hre, Redmi Note 10 5G navýši frekvenciu DotDisplej obrazovky až na 90 Hz, vďaka čomu budete zaručene o krok pred súpermi.

Xiaomi túto vysokú obnovovaciu frekvenciu spojilo aj s vyšším Full HD+ rozlíšením, vďaka ktorému je aj napriek priestrannej 6,5“ uhlopriečke každý obsah na DotDispleji ostrý ako britva. Aby ste navyše obsah na obrazovke videli dobre v každom prostredí a za každých podmienok, Xiaomi vybavilo tento nový model ešte jednou špeciálnou technológiou – 360° senzormi svetla.

Xiaomi Redmi Note 10 5G je vybavený dvomi senzormi svetla, ktoré sa starajú o všesmerové snímanie aktuálnych svetelných podmienok vo vašom okolí. Dáta z týchto senzorov využíva smartfón na úpravu nastavenia obrazovky na jednu z 4 096 rôznych úrovní jasu tak, aby bol obsah na obrazovke viditeľný či už ste v interiéri pod umelým osvetlením, alebo aj na priamom slnku.

S našimi smartfónmi ale trávime čoraz viac času a normou sa za posledné roky stalo aj ich intenzívne používanie v úplnej tme, napríklad tesne pred spaním. Xiaomi preto neupravuje nastavenia obrazovky len pomocou spomínanej dvojice senzorov, ale aj pomocou takzvaného Režimu čítania 3.0.

Voliteľný Režim čítania prispôsobuje okrem jasu a kontrastu aj farebnosť obrazovky tak, aby v tme DotDisplej na jednej strane čo najmenej namáhal váš zrak a na druhej čo najviac pripomínal vzhľadom bežný papier. Displej v tomto režime navyše vyžaruje výrazne menej modrého svetla, ktoré je známe svojim negatívnym dopadom na kvalitu spánku.

Režim čítania si môžete kedykoľvek aktivovať a deaktivovať pomocou tlačidla v lište rýchlych nastavení, alebo si ho pomocou plánovača v nastaveniach nechať zapínať každý deň, pokojne aj automaticky spoločne so západom slnka.

Ak vás Xiaomi Redmi Note 10 5G svojou výbavou zaujal, zakúpiť si ho môžete v oficiálnej distribúcii prostredníctvom mi-store.sk za cenu už od 209 eur. V jeho balení za túto cenu nájdete aj nabíjačku s výkonom až 20 W a ochranný obal, ktorý udrží dizajn tohto modelu v bezpečí od prvého momentu od rozbalenia.

Článok sme pripravili v spolupráci s Xiaomi Slovensko.

Zdroj