Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Redmi Note 10 5G dokazuje, že kvalitný fotomobil nemusí stáť "majland"

Xiaomi Redmi Note 10 5G dokazuje, že kvalitný fotomobil nemusí stáť "majland"
TECHBOX
Xiaomi Redmi Note 10 5G dokazuje, že kvalitný fotomobil nemusí stáť "majland"

Kedy naposledy ste so sebou na výlet, dovolenku či oslavu brali aj klasický fotoaparát alebo kameru? Presne tak, dnes nám na tvorbu kvalitných fotografií a videí postačí aj smartfón a čo je na tom najlepšie, dnes už nemusí ísť ani o model za „tisíce“ eur. Dôkazom toho je nový smartfón Xiaomi Redmi Note 10 5G.

Hovorí sa, že top-end modely sú z roka na rok drahšie, ale cenovo dostupné modely sú zas z roka na rok lepšie a lepšie. Medzera medzi tými najdrahšími a najlacnejšími modelmi na trhu sa neuveriteľne rýchlo zmenšuje a inak to nie je ani v oblasti mobilnej fotografie a videa. Medzi lídrov v tomto smere patrí aj Xiaomi, ktoré to dokazuje aj so svojou cenovo dostupnou novinkou Xiaomi Redmi Note 10 5G.

Novinka Xiaomi Redmi Note 10 5G má na zadnej strane umiestnený modul s trojitým fotoaparátom, v rámci ktorého hlavnú úlohu zohráva až 1/2“ senzor s rozlíšením 48 Mpx vybavený objektívom s clonovým číslom f/1,79, ktorý dopĺňa 2 Mpx snímač hĺbky obrazu a 2 Mpx snímač prispôsobený pre makro zábery. Čo to znamená v praxi?

Zjednodušene povedané, veľkosť senzora ovplyvňuje množstvo svetla, ktoré môže fotoaparát pri tvorbe snímok a videí využiť. Čím väčší senzor, tým lepšie výsledné zábery aj v zlých svetelných podmienkach. Ak k tomu navyše ako táto novinka pridáte aj vysoké rozlíšenie, jednotlivé pixely na snímkach dokážete spojiť a kvalitu snímky ešte dodatočne vylepšiť. Výsledkom je napokon jasný, ostrý a dokonale farebný záber bez ohľadu na podmienky okolo vás.

Mobilná fotografia dnes už ale nie je iba o hardvéri, rovnakú úlohu v jej kvalite zohráva aj softvér. Okrem spomínaného spájania susediacich pixelov Xiaomi do prostredia fotoaparátu novinky Redmi Note 10 5G pridáva aj technológiu AI camera 5.0, ktorá sa dokáže postarať o automatické nastavenie expozície, kontrastu, teploty farieb a ďalších nastavení podľa toho, čo aktuálne fotíte.

V spojení so spomínanou zvýšenou citlivosťou na svetlo sa navyše Xiaomi Redmi Note 10 5G nestratí ani v nočnom prostredí, pre ktorý je špeciálne určený fotografický režim Noc. Ten dokáže predĺžiť dobu uzávierky fotoaparátu a do senzoru tak pri fotografovaní dostať ešte viac svetla. Už žiadne šmuhy a rozmazané fotografie z nočných zážitkov, či už budete fotiť vo dne alebo v noci, 48 Mpx fotoaparát vám zabezpečí zábery vždy ostré ako britva.

Pozrite si

Xiaomi Redmi Note 10 5G spája špičkový displej s ochranou vášho zraku

Hlavný 48 Mpx je síce všestranný, no existujú špecifické druhy záberov, pre ktoré je lepšie použiť snímače s inými parametrami. Špeciálne pre tvorbu obľúbených portrétových fotografií s rozmazaným pozadím je tu preto prítomný 2 Mpx snímač hĺbky obrazu, zatiaľ čo druhý 2 Mpx snímač využijete pri zachytávaní drobných detailov okolo vás zo vzdialenosti niekoľkých centimetrov. Režim Makro dokonca môžete použiť aj pri nahrávaní videa.

Nemenej dôležitú úlohu v rámci foto-schopností novinky Xiaomi Redmi Note 10 5G napokon zohráva aj predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx pripravený na kvalitné selfie zábery, aj pohotovú účasť na videohovoroch v špičkovom Full HD rozlíšení. Ani prednému fotoaparátu napokon nechýba umelá inteligencia, ktorá zabezpečí ideálne nastavenie fotoaparátu pre vaše selfie zábery.

Aj napriek tomu, že na prednej strane už žiaden sekundárny snímač hĺbky nenájdete, na portrétové selfie zábery s rozmazaným pozadím sa môžete tešiť aj v tomto prípade, dokonca aj s možnosťou úpravy hĺbky obrazu. Pre náročnejších používateľov navyše v prostredí fotoaparátu nechýba ani režim Pro, ktorý vloží všetky pokročilejšie fotografické nastavenia do vašich rúk.

Tomuto skrátka hovoríme prémiová foto-výbava na každú príležitosť, ktorá vás ale nezruinuje. Novinku Xiaomi Redmi Note 10 5G si môžete zakúpiť v oficiálnej distribúcii prostredníctvom mi-store.sk za cenu už od 209 eur. V balení za túto cenu nájdete už aj nabíjačku s výkonom až 20 W a ochranný obal, ktorý udrží dizajn tohto modelu v bezpečí od prvého momentu od rozbalenia.

Článok sme pripravili v spolupráci s Xiaomi Slovensko.

Zdroj