Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Redmi K30 Ultra - ďalší čínsky smartfón s podporou 5G internetu

Xiaomi Redmi K30 Ultra - ďalší čínsky smartfón s podporou 5G internetu
Zdroj | Xiaomi
Michal Spiegel
Xiaomi Redmi K30 Ultra - ďalší čínsky smartfón s podporou 5G internetu
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi predstavilo novú vlajkovú loď Redmi K30 Ultra, ktorý ponúka 5G podporu a cenu, ktorá prekoná akúkoľvek konkurenciu.

Novinka ponúka 120 Hz AMOLED displej so svietivosťou 1 200 nitov, ktorý pokrýva celú prednú časť smartfónu. Nenájdete tu žiaden výrez na fotoaparát, ktorý by kazil dojem z displeja. Ten je ukrytý v tele smartfónu a je vysúvací po vzore Motorola one fusion+.

Zdroj | Xiaomi
Pozrite si

Xiaomi Mi 10 Ultra je unikát k 10. výročiu, ponúkne 120x zoom!

 

Smartfón ponúka 64 Mpx fotoaparát, ktorý dopĺňa 13 Mpx široko-uhlý snímač, 5 Mpx tele macro snímač a 2 Mpx portrétový senzor pre vytvorenie rozmazaného pozadia. Nechýba podpora pre HDR+ a tiež pre zaujímavú funkciu Audio Zoom, ktorá zabezpečí čistejší záznam zo zvuku počas nahrávania. Xiaomi Redmi K30 Ultra disponuje tromi mikrofónmi a kamera je s týmito mikrofónmi prepojená. Nechýba tiež množstvo funkcií umelej inteligencie a úprav fotiek, ako sme pri čínskych smartfónoch zvyknutí.

Novinke od Xiaomi tiež nebude chýbať duálny stereo reproduktor. Vďaka funkciám Hyper Engine 2.0 a Game Turbo je novinka ideálna na hranie hier. Samozrejmosťou je funkcia NFC.

Hlavným lákadlom je určite podpora pre pripravovanú 5G infraštruktúru. Smartfón podporuje duálny režim 5G siete čo je v spojení s portom pre dve SIM karty ideálne pre rýchly dostup k internetu a tiež pre lepší dosah. Zároveň pripojenie podľa výrobcu má byť dostupné aj v prostrediach, kde signál častokrát vypadáva ako napríklad počas cesty vlakom, metrom či vo výťahu.

Zdroj | Xiaomi
Pozrite si

Xiaomi prináša do Európy Mi TV Stick, Mi Band 5, Scooter 1S a nové slúchadlá

Vo vnútri nájdeme 5G procesor MediaTek Dimensity 1000+, ktorý dopĺňa 4 500 mAh batéria s funkciou 33 W rýchlo-nabíjania.

Pokiaľ vás smartfón Xiaomi Redmi K30 Ultra zaujal, kúpiť sa bude dať od 14. augusta za cenu začínajúcu na 1 999 jüanov čo je približne 245 €. Novinka bude zatiaľ dostupná len pre Čínu. Smartfón ponúkne tri farebné spracovania – biele, čierne a zelené a tiež štyri možnosti pamäte RAM a úložiska – 6 GB + 128 GB, 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB a 8 GB + 512 GB.

Zdroj