Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi uviedlo tablet s Windows 11. Konkurencia pre Microsoft Surface?

Xiaomi uviedlo tablet s Windows 11. Konkurencia pre Microsoft Surface?
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Xiaomi uviedlo tablet s Windows 11. Konkurencia pre Microsoft Surface?
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Spoločnosti Xiaomi sa podarilo šokovať tým, že absolútne neplánovane uviedla na trh zariadenie, s ktorým doteraz nepočítala. Ide o zariadenie 2v1, ktoré kombinuje notebook a tablet, a to rovno so systémom Windows 11.

Pozrite si

Vy ešte nemáte robotický vysávač? Pozreli sme sa to, čo ponúkne Xiaomi

O to väčšie prekvapenie je, že ide o globálne predstavenie a nie len o čínsky produkt. Mohlo by sa tak zdať, že týmto zariadením ide Xiaomi oproti riešeniam od Microsoftu známym ako Surface. Na prvý pohľad ide o bežný tablet. Ide o 12-palcové zariadenie a tomu napovedajú aj jeho rozmery 294 x 197 x 8,95 mm s hmotnosťou 720 gramov, takže ani na každodenné prenášanie to nebude problém.

Zdroj | Xiaomi

Vpredu sa nachádza 12,4-palcový LCD displej s 2,5K rozlíšením (2 560 x 1 600 pixelov) a pomerom strán 16:10. Nejde teda o žiaden AMOLED displej a Xiaomi tu nenasadilo ani vyššiu obnovovaciu frekvenciu, takže displej ide len na 60 Hz. Poteší však jas 500 nitov a 100-percentné pokrytie DCI-P3. Displej kryje odolné sklo Corning Gorilla Glass 3.

O výkon sa postará mobilný procesor Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2. Ide o procesor vyrobený 7-nanometrovým procesom a je odvodený od procesoru Snapdragon 865. Dopĺňa ho 8 GB RAM a 256-gigabajtové úložisko. To je možné rozšíriť o pamäťové karty. Všetko bude postavené na operačnom systéme Windows 11 S. Ide teda o trochu obmedzenú verziu, ktorá bude obsahovať x86-64 emuláciu aplikácií, ktoré nie sú natívne pre platformu ARM.

Zdroj | Xiaomi

Predná selfie kamera disponuje 5-megapixelovým rozlíšením a tá zadná má 13 Mpx senzor. Čo sa týka konektivity, tak nechýba Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.1. Na tele sa nachádza aj dvojica kvalitných reproduktorov, ktoré dopĺňa audio konektor. Xiaomi deklaruje na jedno nabitie výdrž 13,4 hodín a v balení nechýba ani 65-wattová nabíjačka.

Zdroj | Xiaomi

Externá klávesnica Xiaomi Pad Keyboard aj dotykové pero Smart Pad Pen budú však v predaji samostatne a nepôjde o úplne lacnú záležitosť. Klávesnica vyjde na 150 eur, obsahuje dotykový touchpad a k tabletu sa pripojí pomocou magnetických pinov.

Pozrite si

Vyhrajte smart čističku vzduchu ROGER od Stadler Form

Na trhu bude dostupná len jedna verzia s 8 GB RAM a úložiskom 256 GB vo farbe Dark Grey. Cena je stanovená na 699 eur.

Zdroj