Xiaomi sa tento rok inšpiruje Macbookom Pro, predstavuje Mi Notebook Pro

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi sa vôbec netají tým, že si inšpiráciu berie od Apple. Pri niektorých produktoch je to vidieť menej, pri iných viac. Minulý rok sme videli jasnú inšpiráciu z Macbooku Air v notebooku Mi Notebook Air a tento rok je to rovnaké s Mi Notebook Pro, ktorý si berie to najlepšie z Macbooku Pro.

ZDROJ | Xiaomi

Samozrejme, nemalo by zmysel napodobňovať Macbook Pro a nevylepšiť ho. Medzi silné stránky, v ktorých Xiaomi Mi Notebook Pro dominuje a Macbook pokrivkáva je ponuka portov. Na bokoch Mi Notebook Pro môžeme nájsť slot na pamäťové karty, 2x USB-C, HDMI v klasickej veľkosti, USB 3.0 a 3,5 mm slúchadlový jack.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siiPhone 7 s 3,5 mm slúchadlovým jackom existuje a je plne funkčný

Trochu horšie je na tom 15,6-palcový displej, ktorý je „len“ Full HD a podľa prvých dojmov je príliš lesklý, takže v ňom vidíte úplne všetko, čo je za vami. Čo sa týka ostatných hardvérových parametrov, tam bude na výber medzi Intel Core i5 alebo i7, pričom ide o najnovšiu, štvor-jadrovú generáciu notebookových procesorov. Operačným systémom je samozrejme Windows 10.

Procesoru sekunduje 8, prípadne 16 GB RAM a grafická karta NVIDIA GeForce MX150. Na tejto karte si toho veľa nezahráte, no hodí sa na úpravu fotiek či strih videa. Čo sa týka úložiska, tam bude k dispozícii 256 GB SSD s miestom na ďalšie SSD. Telo je celokovové a váži 1,95 kg.

Pozrite siIntel procesory ôsmej generácie sú tu, prinášajú 40% nárast výkonu notebookov

Určite poteší snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný do touchpadu. Nad ním je podsvietená klávesnica, ktorá je o 19% väčšia než má Macbook Pro. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou Mi Notebook Pro je rýchle nabíjanie, ktoré dobije 50% z 60 Wh batérie len za 35 minút.

ZDROJ | Xiaomi

Nakoniec sa dostávame k tomu najpodstatnejšiemu a to je cena. Konfigurácia s Intel Core i5 a 8 GB RAM bude stáť 5600 juanov, čo je v prepočte zhruba 715 eur. Konfigurácia s Intel Core i7 a 16 GB RAM bude stáť 7000 juanov, teda zhruba 900 eur. O distribúcii na náš trh zatiaľ nepadlo ani slovo.

Pozrite siXiaomi Mi Note 3 – pokračovanie vlajkovej lode s 16 Mpx fotoaparátom

ZdrojMIUI

Komentáre k článku