Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi predstavilo rovno 4 robotické vysávače. Top model stojí ako iRobot

Xiaomi predstavilo rovno 4 robotické vysávače. Top model stojí ako iRobot
Zdroj | Xiaomi
Števo Porubský
Xiaomi predstavilo rovno 4 robotické vysávače. Top model stojí ako iRobot
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Čínske Xiaomi prekvapilo predstavením štvorice nových robotických vysávačov určených pre európsky, a teda aj ten náš trh. Všetky ponesú základný názov Mi Vacuum-mop 2, líšiť sa budú koncovkou, výbavou a, samozrejme, cenou. Najvyšší model s dockovacou stanicou bude ale stáť toľko, čo iRobot Roomba i7+, resp. ešte viac ako Roomba i3+.

Zdroj | Xiaomi

Najvyšším modelom bude Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra. Na rozdiel od akéhokoľvek iného modelu Xiaomu bude ponúkať vynovenú zbernú nádobu, takže ho nebudete musieť každý týždeň, alebo aj niekoľkokrát do týždňa vysýpať vy manuálne. Xiaomi si za toto riešenie ale vypýta oficiálne 718 €, pričom 489 € má stáť samostatný vysávač a 229 bude stáť dockovacia stanica s ďalším vysávačom, ktorý vysaje nečistoty zo zbernej nádoby. iRobot Roomba i7+ stojí dnes už aj necelých 600 €, Roomba i3+ stojí aj o stovku menej.

Zdroj | Xiaomi

Nižší model, Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro bude stáť 409 €, no nebude ponúkať zbernú stanicu. Ešte nižší model Mi Robot Vacuum-Mop 2 bude v predaji za 299 € a najnižší model z novej série kúpite oficiálne za 229 €. Novinky budú v predaji koncom januára aj na Slovensku.

Zdroj | Xiaomi

Všetky 4 modely vedia pokračovať vo vysávaní, keď sa medzičasom vybijú a opäť nabijú, majú Wi-Fi, mobilnú appku s podporou Amazon Alexa či Google Assistant či pripojiteľnú mopovaciu sadu. Rozdiely sú ale nielen v dizajne vysávačov, ale ich technologickom vybavení.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra je z nich najvyspelejší. Ako jeden z mála vysávačov na trhu ponúka orientáciu pomocou laseru, ale aj kamery (LiDAR + ToF). Táto kombinácia je ideálna, pretože laser dokáže zmapovať priestor v priebehu minút, kamera so systémom S-crosss 3D sa zas zacieli na detaily, ako napríklad prekážky pred robotom.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi tvrdí, že jeho sací výkon dosahuje 4 000 Pa. O chod sa stará 5 200 mAh batéria, ktorú využíva aj v ostatných vysávačoch, vrátane modelu Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro+ z nášho megasúboja. Na jedno nabitie vydrží vraj 240 minút, platí to ale pre najslabší režim. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra má mať 4 režimy vysávania a 3 režimy mopovania s elektrickým dávkovaním vody. Všetko sa ovláda cez appku.

Zdroj | Xiaomi

Prekvapením je pomerne malá nádobka na vodu (200 ml) a absencia mikrovibračnej podložky, ktorú ponúka napríklad o triedu nižšia novinka, Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro. Nechýba však mapovanie priestoru. Zberná nádobka má 550 ml.

Vo vyprázdňovacej dockovacej stanici je 4-litrový sáčok, ktorý má vysať do 7 plných zberných nádob z vysávača. Dock ale „prichádza s novým dvojkanálovým čistením. Na spodnej strane vysávača sú až dva otvory. Pri zaparkovaní do samovyprázdňovacej stanice sa cez jednu nečistoty ťahajú z vysávača do vrecka. Druhým sa zároveň tento vzduch do vysávača tlačí, takže vyprázdnenie je rýchlejšie a precíznejšie.“

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro je o triedu nižší model, ktorý na orientáciu využíva už iba laser. Má aj nižší maximálny sací výkon, 3 000 Pa. Batéria má rovnako 5 200 mAh. Na jedno nabitie ale vydrží iba 180 minút, čo opäť platí pre najnižší režim vysávania.

Zdroj | Xiaomi

Mopovacia podložka s 270-mililitrovou nádobkou je vybavená sonickým vibrovaním pre lepšie odstraňovanie nečistôt z podlahy. Nečakajte ale účinosť ako pri ručnom mopovaní. Tento model bude v predaji v bielej i čiernej farbe.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 je ešte o stupeň nižšie, ako model Pro. Tento model už nemá LiDAR, ale na orientáciu využíva vSLAM technológiu s kamerou v hornej časti. Vďaka absencii LiDARu je ale vysávač nižší, má mať len 8 cm.

Zdroj | Xiaomi

Motor má vyvíjať sací výkon na úrovni 2 700 Pa. O chod sa stará 3 200 mah batéria, ktorá pri najnižšom výkone zvládne 110 minút vysávania. Tento model tiež nemá vibračnú mopovaciu podložku ako model Pro, má sa však vedieť pritlačiť o podlahu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite je najnižším modelom zo série. Na navigovavie používa iba gyroskop a kameru sledujúcu strop miestnosti, Visual-aided Inertial Navigation. Sací výkon motora je len 2 200 Pa, batéria má kapacitu 2 600 mAh. Vysávač má len 8,2 cm na výšku. Zberná nádobka má 450 ml a nádobka na vodu 250 ml.

Zdroj | Xiaomi