Xiaomi Mi VR Play – prvé VR okuliare za pár drobných

ZDROJ | Xiaomi

Čínsky Apple, Xiaomi, predstavil svoje prvé VR okuliare. Xiaomi Mi VR Play by mali byť dostupným zariadením pre prakticky akýkoľvek Android smartfón. Čínsky výrobca ich zatiaľ nepredáva, spúšťa však beta testovanie.

Xiaomi Mi VR Play 1
ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi VR Play sú pasívne okuliare pre virtuálnu realitu, ktoré sa konštrukciou podobajú na Google Cardboard. Na rozdiel od svojho papierového predchodcu sú ale okuliare od Xiaomi vyrobené z pohodlnejších materiálov ako elastická Lycra.

Xiaomi Mi VR Play 4
ZDROJ | Xiaomi

Rozmery novinky sú 201 x 91 x 107 mm, hmotnosť ale výrobca neuvádza. Do tela je možné vložiť akýkoľvek smartfón s uhlopriečkou displeja od 4,7 do 5,7 palca. Uchytáva sa zazipsovaním, pričom v prednej časti sú pomerne veľké otvory pre vetranie.

Cez tieto otvory je ale možné nechať trčať šošovku fotoaparátu, čo môže v budúcnosti priniesť zaujímavé AR (rozšírená realita) aplikácie či hry. Momentálne sa ale headset bude používať na VR hry a sledovanie 360° videí a fotografií.

Xiaomi Mi VR Play 9
ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi s novinkou vyvíja aj novú mobilnú aplikáciu Mi VR, resp. platformu, cez ktorú bude možné jednoduchšie sledovať najrôznejší obsah vrátane 2D a 3D videí. Škoda len, že Xiaomi Mi VR Play zatiaľ nesmerujú na trh. Xiaomi chystá ich beta testovanie.

Testeri za okuliare zaplatia 1 CNY čo je len 0,13 €. V predaji by mali byť do konca roka, pričom ich cena nemala presiahnuť 99 CNY (cca 13 €). Headset bude pritom dostupný vo viacerých farbách a dizajnoch.

Xiaomi Mi VR Play 2
ZDROJ | Xiaomi

 

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku