Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Mi PM 2.5 - dýchate čistý vzduch?

Xiaomi Mi PM 2.5 - dýchate čistý vzduch?
Zdroj | MIUI
Viktor Šmidák
Xiaomi Mi PM 2.5 - dýchate čistý vzduch?
Zdroj | MIUI
Zdroj | MIUI

Xiaomi jasne ukazuje, že nič nie je nemožné. Niekoľko rokov dozadu neznáma firma sa stala svetovým výrobcom. Už dávno sa však nesústreďuje len na smartfóny. Po nedávno predstavenom robotickom vysávači, čističke vzduchu alebo variči ryže sme sa dočkali aj zariadenia, ktoré nás informuje o kvalite ovzdušia okolo nás.

Zdroj | MIUI

Xiaomi Mi PM 2.5 je detektor, ktorý slúži na zistenie kvality vzduchu. Ide o malé zariadenie s rozmermi 62 x 62 x 37 mm a hmotnosťou len 100 gramov. Novinka je teda určená na prenášanie a používateľ tak môže odmerať kvalitu ovzdušia kdekoľvek.

Zdroj | MIUI

Názov Xiaomi Mi PM 2.5 však nepremení len z hláv marketingového oddelenia. PM je látka znečisťujúca ovzdušie, ktorá pozostáva zo zmesi tuhých a kvapalných častíc rozptýlených v ovzduší. Konkrétne PM 2.5 je hodnota, ktorá označuje jemné prachové častice vo vzduchu pod 2,5 μm.

Zdroj | MIUI

Zvýšená prašnosť v ovzduší všeobecne pôsobí dráždivo na dýchacie cesty a spravidla sa vyskytuje spolu s ďalšími škodlivinami, ako sú oxid siričitý alebo oxidy dusíka. Xiaomi chce týmto detektorom chrániť ľudí pred škodlivými látkami, ktoré môžu vdychovať.

Pozrite si

Xiaomi Mi Air Purifier Pro zabezpečí čistý vzduch doma i v kancelárii

Informácie sa budú zobrazovať na malom OLED displeji. Pre viac údajov bude dostupná aj aplikácia, s ktorou dokáže merač komunikovať. Zariadenie tiež bude vedieť spolupracovať s čističkou vzduchu Mi Air Purifier, ako s predošlou, tak aj jej najnovšou verziou.

Zdroj | MIUI

Prašnosť bude merať vysoko citlivý laserový senzor. Po zistení vyšších hodnôt vás bude Xiaomi Mi PM 2.5 informovať, a to zmenou farby na displeji.

Pozrite si

Xiaomi Mi VR – najlacnejšia virtuálna realita

Ako sme už spomínali, detektor bude prenosný. O jeho chod sa bude starať batéria, ktorá má vydržať v nasadení dve až tri hodiny.

Zdroj | MIUI

Pri výrobkoch od značky Xiaomi sme zvyknutí na nízku cenu. Spoločnosť si je však vedomá svojho postupného rastu a Xiaomi Mi PM 2.5 sa začne predávať 11 novembra za cenu 399 yüanov, čo je približne 53 €.

Zdroj