Xiaomi má smartfón s displejom ohnutým do všetkých strán

ZDROJ | Xiaomi

Čínske Xiaomi predstavilo koncept smartfónu s tzv. waterfall displejom, ktorý je zahnutý do všetkých štyroch strán! Hoci Samsung pred rokmi prišiel so zahnutím OLED displeja do dvoch strán, dodnes sa nenašiel taký výrobca, ktorý by ohol ešte aj ďalšie dve strany. Praktické využitie? Žiadne, tu ide o to byť prvý. A ukážku technologického náskoku. Unikátne je ale aj čosi iné, čoho sa dočkáme skôr.

ZDROJ | Xiaomi

Jediným využitím je zaujímavý vizuálny efekt, napríklad práve vodopádu, ktorý ide akoby z nekonečna do nekonečna. Zaujímavé je, že displej nie je napríklad v rohoch zariadenia, tam už ohnutie nebolo možné. Fyzika nepustí.

Xiaomi nový displej nazvalo 88° hyper quad-curved displej. Displej okrem prednej strany pokrýva takmer celé bočné steny. Hoci vyrobiť OLED displej s takýmto niečím nemusí byť orieškom, väčším je vyrobiť preň krycie sklo, ktoré musí byť dostatočne odolné na denno-denné používanie.

 

Xiaomi v blogu tvrdí, že vyrobiť sklo ohnuté do všetkých strán predchádzalo tisícky pokusov. Nakoniec Xiaomi prišlo so spôsobom. V telefóne pritom využilo 46 nových vlastných patentov.

Detailisti si určite všimli, že na smartfóne v ukážkovom videu nie sú žiadne porty. Presne tak, koncept Xiaomi smartfónu nepočíta s nabíjacím USB-C portom, vystačí si s bezdrôtovým nabíjaním. Buď pôjde o Qi nabíjanie, alebo nedávno predstavené nabíjanie na diaľku. Práve absencia portov je tým, čo môžeme očakávať podstatne skôr, ako displeje zahnuté zo 4 strán.

ZDROJ | Xiaomi

Pozrite siXiaomi predstavilo bezdrôtové nabíjanie aké sme nevideli roky

Iným detailom je absencia webkamery. Aj tá tu je, ale je ukrytá pod displejom.

Na dnešnú dobu viacerých fotoaparátov pôsobí vtipne použitie iba jediného snímača na zadnej strane.

Každopádne, Xiaomi predstavilo iba koncept smartfónu bez akejkoľvek informácie k možnému uvedeniu zariadenia na trh.

ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku