Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi FlipBuds Pro - ANC v malých špuntoch s 11 mm meničmi

Xiaomi FlipBuds Pro - ANC v malých špuntoch s 11 mm meničmi
Zdroj | Xiaomi
Števo Porubský
Xiaomi FlipBuds Pro - ANC v malých špuntoch s 11 mm meničmi
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Čínske Xiaomi predstavilo očakávané plne bezdrôtové Bluetooth slúchadlá, ktoré vybavilo tým najlepším čo má k dispozícii. Xiaomi FlipBuds Pro disponujú dlhou výdržou, 11 mm meničmi a aktívnym potláčaním okolitého hluku (ANC).

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi FlipBuds Pro majú tvar podobný konkurenčným špuntom od Apple, tiež s ANC. Aj v tomto prípade pomáha lepšiemu držaniu v uchu a zároveň lepšej filtrácii hluku silikónový nadstavec. Ten bude v balení v troch veľkostiach.

Zdroj | Xiaomi

Na každom zo slúchadiel sú tri mikrofóny. Jeden slúži pri volaní, druhý sníma okolitý hluk, aby ho systém mohol izolovať a tretí sníma hlas používateľa, aby ho druhý mikrofón tiež nepotlačil. S režimom Dual-transparency mode je zároveň možné počúvať hudbu v slúchadlách, no zároveň komunikovať napríklad s obsluhou v stánku s kávou či priateľmi okolo seba.

Zdroj | Xiaomi

V každom zo slúchadiel je 11 mm menič pre čo najlepšie podanie zvuku. Telo slúchadiel i puzdro sú z vysokolesklého plastu. Telo je zároveň dotykové, takže na ovládanie nie sú potrebné žiadne tlačidlá. Slúchadlá ale budú dokonalým lapačom odtlačkov.

Zdroj | Xiaomi

Na prenos zvuku sa používa Bluetooth 5.2 s podporou aptX Adaptive Dynamic Codec Protocol a nízkou latenciou. Čip je od Qualcommu, konkrétne ide o top model QCC5151. Ten má zároveň na starosti aj spomínanú elimináciu okolitého hluku. Má tri úrovne (denný režim, kancelária a lietadlo), pričom jej maximom má byť 40 dB, čo je veľmi odvážny parameter.

Čip zároveň dovoľuje spárovať slúchadlá súčasne s dvomi zariadeniami, napríklad so smartfónom a počítačom. Zaujímavo znie funkcia sharovania hudby, stačí k slúchadlám pripojiť druhé FlipBuds Pro. V prípade zapotrošenia slúchadiel je ich možné v dosahu Bluetooth aj nájsť.

Zdroj | Xiaomi

Na jedno nabitie vydržia slúchadlá Xiaomi FlipBuds Pro slušných 7 hodín (bez ANC), resp. 5 hodín (s ANC). V puzdre je však ďalšia batéria, ktorá dokáže nabíjať slúchadlá priebežne pre celkovú 28-hodinové používanie. 5 minút nabíjania v puzdre má zabezpečiť 2-hodinovú výdrž navyše. Po 35 minútach je batéria nabitá naplno.

Zdroj | Xiaomi

Plusom puzdra ale nie je len USB-C port, ale aj bezdrôtové Qi nabíajnie. Aký výkon ale ponúka známe nie je. Celková hmotnosť je okolo 60 gramov.

Zdroj | Xiaomi

Nové slúchadlá Xiaomi FlipBuds Pro budú na domácom trhu stáť 799 CNY, čo je okolo 102,50 €. V predaji budú iba v čiernej farbe.

Zdroj | Xiaomi
Zdroj