Xiaomi chce vládnuť internetu vecí! Spojil sa so švédskou IKEA

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi je azda jediný výrobca sveta elektroniky, ktorý má tak extrémne široké portfólio produktov, že ho ani CEO spoločnosti určite nevie vymenovať. Tento čínsky gigant sa najnovšie spojil so švédskym nábytkárskym gigantom, spoločnosťou IKEA. Vytvárať chcú nové a nové smart zariadenia do domácnosti.

ZDROJ | Xiaomi

IKEA je známa na celom (rozvinutom) svete. Xiaomi je tiež už známe na celom (aj menej rozvinutom) svete. Spojenie týchto gigantov môže znamenať len jedno – množstvo nových smart produktov do domácnosti.

ZDROJ | IKEA

IKEA je známa tým, že svoju elektroniku si necháva vyrábať od skúsených partnerov, no doteraz ani jeden nebol z Číny. Nové produkty z portfólia Xiaomi pritom nemajú nahradiť už tie existujúce (rúry, varné dosky, mikrovlnky, umývačky…), ale rozšíriť sortiment o smart zariadenia a produkty typu IoT (Internet of Things). Zároveň majú byť produkty v spojení s AI, umelou inteligenciou.

Medzi prvými produktami od Xiaomi v IKEA má byť smart osvetlenie. Čo všetko bude zahŕňať zatiaľ nie je známe. Je však viac ako isté, že pri svetlách spolupráca neostane. Xiaomi má veľké množstvo smart zariadení do domácnosti, z ktorých si IKEA môže vyberať tie najzaujímavejšie.

ZDROJ | IKEA

Pokojne sa tak môže stať, že o pár rokov si v obchode s nábytkom kúpite smart cestovný kufor, smart LED lampu, smart váhu, konvicu, varič ryže, robotický vysávač, čističku vzduchu, budík, zubnú kefku… s logom IKEA.

Xiaomi totiž už pred časom oznámilo, že sa chystá na výraznú ofenzívu s IoT produktami. Aj preto firma založila crowdfundingovú platformu pre firmy, ktorá má priniesť množstvo nových produktov. Xiaomi sa nechalo počuť, že zainvestuje do 220 produktov spoločností, z ktorých je stovka zameraných na IoT a smart home.

ZDROJ | Xiaomi

Spojenie síl s IKEA bude tiež pravdepodobne obsahovať aj využitie virtuálnych asistentov s umelou inteligenciou. Xiaomi a jeho Xiao AI aktuálne podporuje 30 zariadení z najrôznejších oblastí elektroniky. Uplatnenie si ale nájde skôr iba v Číne. V ostatnom svete sa snáď budeme spoliehať na niektoré z iných AI asistentiek.

https://www.youtube.com/watch?v=nGO66yKCl5g

ZdrojSlashGear

Komentáre k článku