Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xbox One S All-Digital Edition bez Blu-ray mechaniky oficiálne predstavený

Xbox One S All-Digital Edition bez Blu-ray mechaniky oficiálne predstavený
Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Xbox One S All-Digital Edition bez Blu-ray mechaniky oficiálne predstavený
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Nedávne úniky informácií o novej konzole Xbox One S All-Digital Edition sa potvrdili v plnej miere. Nová edícia nedisponuje Blu-ray mechanikou pre fyzické kópie hier a určená je skôr pre nových hráčov, ktorí ešte Xbox nevlastnia.

Xbox One S All-Digital Edition nemá dizajnom veľmi ďaleko od štandardného Xboxu One S. Už na prvý pohľad je však jasné, že novej edícii chýba štrbina pre Blu-ray mechaniku. All-Digital sa totiž spolieha výlučne na digitálne verzie hier, ktoré si hráči môžu zakúpiť v obchode Microsoft Store.

https://youtu.be/kejOhCfNeo4

Nový Xbox bude stáť 249,99 dolárov, čo je o 50 dolárov menej, než stojí oficiálne Xbox One S. Na našom trhu by mal byť predávaný už za 229 eur. Súčasťou konzoly sú navyše tri predinštalované tituly, konkrétne Minecraft, Forza Horizon 3 a Sea of Thieves

Zdroj | Microsoft

Už teraz je aj na našom trhu klasický Xbox One S s mechanikou predávaný aj za menej a Microsoft prisľúbil, že medzi týmito edíciami udrží spomínaný 50-dolárový cenový rozdiel. Plne digitálny Xbox One S by tak v budúcnosti mohol cenou klesnúť aj na 150 eur.

Ak by aj jeho cena klesla ešte výraznejšie, Microsoftu to prekážať nebude. Ten totiž plánuje zarábať na províziách z predaja digitálnych kópií hier a tiež z predplatných služieb. Spolu s novou edíciou predstavil nové predplatné Xbox Game Pass Ultimate, ktoré zastrešuje súčasné predplatné Xbox Game Pass a Xbox Live Gold.

Pozrite si

Apple Arcade – herná streamovacia služba od jabĺčkového giganta

S novým predplatným získajú hráči za 14,99 dolárov mesačne prístup k online hraniu a ku knižnici s viac než 100 hier. Nejde pritom o výhodnejší balík, za tieto výhody v konečnom dôsledku zaplatíte rovnakú sumu, ako keby ste si za obe služby platili samostatne.

Zdroj | Microsoft

Nový Xbox One S All-Digital Edition bude aj na našom trhu oficiálne dostupný už 7. mája. Ak však už jeden Xbox One aj s fyzickými hrami doma máte, kúpa tejto edície pre vás zrejme nemá príliš veľký význam. Určená je skôr pre tých, ktorí doma Xbox ešte nemajú a tak si môžu vytvoriť svoju zbierku hier rovno v digitálnej podobe.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj