Xbox hry si už zahráte aj na PC, začína nová éra konzolového hrania

ZDROJ | Microsoft

Technologické spoločnosti nestíhajú vyrábať dostatočný počet kusov z novej generácie herných konzol, no v prípade platformy Xbox ani nemusia. Microsoft má totiž v rukáve eso v podobe hernej služby Xbox Cloud Gaming, ktorá vám umožní zahrať si tie najväčšie herné pecky aj na starom počítači, smartfóne či tablete.

Na hardvéri už nezáleží

Pandémia koronavírusu skomplikovala mnoho vecí vrátane výroby herného hardvéru. Fanúšikovia desktopového hrania majú problém kúpiť si za rozumnú cenu grafické karty, konzolisti čakajú na nový PlayStation 5 či Xbox Series X celé mesiace a nedostatkovým tovarom sú dokonca aj notebooky.

Ak však máte chuť na hry z knižnice herných konzol Xbox, kúpu nového hardvéru môžete odložiť. Microsoft totiž aktuálne spustil beta testovanie cloudového hrania Xbox hier prostredníctvom aplikácie Xbox pre Windows 10.

Pre hranie Xbox hier na prakticky akomkoľvek počítači od lacných notebookov až po staré desktopy, vám postačí herný ovládač s USB alebo Bluetooth pripojením, aplikácia Xbox pre Windows 10 a herné predplatné Xbox Game Pass Ultimate. Keďže ide o beta testovanie, podmienkou je tiež vstup do programu Xbox Insider.

Čo je to Xbox Game Pass a Xbox Cloud Gaming?

Xbox Game Pass je v podstate herný Netflix. Inými slovami, za mesačný poplatok vo výške 9,99 € vám Microsoft na herných konzolách Xbox a na PC ponúkne knižnicu hier s viac ako stovkou titulov, ktoré môžete sťahovať a hrať bez akýchkoľvek obmedzení.

Pozrite siDo Xbox Game Pass mieri prvý Skate, Katamari, aj kolekcia Microsoft Solitaire

Ak si zvolíte vyšší program zvaný Xbox Game Pass Ultimate s poplatkom 12,99 € mesačne, okrem mnohých ďalších bonusov vám Microsoft sprístupní aj Xbox Cloud Gaming – cloudové hranie, ktoré vám umožní hrať vaše obľúbené hry na vzdialenom serveri prostredníctvom vášho počítača, smartfónu alebo tabletu.

ZDROJ | Xbox

Na smartfónoch a tabletoch si dokonca vybrané tituly môžete zahrať aj bez herného ovládača. Hry, ktoré majú v rámci knižnice Xbox Game Pass pri sebe možnosť Play with touch, vám po spustení na mobilnom zariadení zobrazia špeciálne dotykové tlačidlá, ktorých rozloženie si môžete upraviť podľa seba.

Gamescom už tento mesiac

Ak sledujete dianie v hernom svete, tak vás iste poteší, že Microsoft bude účastný na blížiacej sa hernej výstave Gamescom aj napriek tomu, že tento rok prebehne výhradne v online priestore.

Na nové herné oznámenia, trailery a novinky pre samotný Xbox Game Pass, sa budeme môcť tešiť už v utorok 24. augusta o 19.00 hod. nášho času. Živé vysielanie bude možné sledovať na platformách YouTube, Twitch, Facebook Gaming a Twitter.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku