Xbox hráči jasajte! Philips má pre vás nové herné 4K monitory

ZDROJ | Philips

Spoločnosť Philips predstavila nové dva herné monitory z radu Momentum, ktoré potešia predovšetkým majiteľov herných konzol Xbox Series X a S. Dokážu ich potenciál využiť naozaj naplno.

Pozrite siHľadáte si nový monitor ku konzole? Philips jeden navrhol špeciálne pre Xbox

Nie každý má v obývačke priestor na hernú konzolu a niektorí hráči si chcú spraviť aj svoj vlastný herný kútik. Tam sa presne hodia herné monitory, ku ktorým môžu hráči pokojne napojiť aj svoj počítač a mať v jednom displeji prácu aj zábavu.

Prvý pokus s herným monitorom určeného špeciálne pre konzoly Xbox prišiel toto leto. Philips vtedy ukázal obrovský 55-palcový herný monitor so vstavaným soundbarom. Teraz to skúša v menších uhlopriečkach.

Novinky prídu na trh ako 27-palcové a 31,5-palcové monitory. Obe majú zhodné 4K rozlíšenie a disponujú aj 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. To má za následok maximálne plynulé hranie pri najvyšších možných detailoch.

Môže za to nový štandard HDMI 2.1, ktorý tieto parametre umožňuje. Xbox Series X a S tiež tento štandard podporujú a preto sú nové monitory určené priamo pre Xbox hráčov, ktorí chcú svoju next-gen konzolu využiť na maximum.

32-palcová verzia disponuje certifikáciou VESA DisplayHDR 400, vďaka ktorému je badateľný vyšší jas, kontrast a krajšie farby. Podporuje aj technológiu AMD FreeSync Premium.

Menší 27-palcový monitor má zase certifikáciu VESA DisplayHDR 600. To znamená špičkový jas a farebný gamut DCI-P3 na úrovni 98 %. Za to všetko vďačí technológii IPS Nano s podporou NVIDIA G-Sync, takže na svoje si prídu aj PC hráči.

Monitory si za svoj dizajn odniesli aj prestížnu cenu Red Dot 2020. Stabilný podstavec umožňuje nastavenie náklonu aj výšky monitora. Oba displeje majú na svojich zadných stranách LEDky s podporou technológie Philips Ambiglow. Zážitok z hrania bude ešte intenzívnejší.

Pozrite siXbox Series X – ohromí vás najvýkonnejšia konzola po týždni?

Dopomôže k tomu aj DTS Sound. Výrobca deklaruje vysokokvalitný zvuk s bohatými basami bez skreslenia ani pri vyšších hlasitostiach.

Predaj noviniek štartuje už v novembri. Za 27-palcovú verziu zaplatíte 999 eur a za väčší 31,5-palcový monitor to bude o 100 eur viac, čiže 1 099 eur.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku