Xbox Game Pass Ultimate mieri do televízorov, Microsoft chystá aj HDMI „kľúč“

ZDROJ | Microsoft

Pre hranie Xbox hier vám čoskoro postačí televízor a bezdrôtový ovládač. Microsoft totiž v spolupráci s viacerými výrobcami televízorov pracuje na aplikácii Xbox, ktorá prinesie jeho hernú cloudovú službu už aj na veľké obrazovky. V prípade má ale aj zariadenie pre tých, ktorí nemajú smart TV.

Už od začiatku súčasnej generácie herných konzol bolo akýmsi verejným tajomstvom, že súčasná stratégia značky Xbox nebude postavená iba na herných konzolách Xbox Series X a Series S. Napokon, Microsoft popri nich usilovne pracoval aj na svojej cloudovej službe spočiatku zvanej xCloud.

ZDROJ | Xbox

Dnes je táto herná cloudová služba súčasťou „veľkého“ predplatného balíka služby Xbox Game Pass Ultimate. Streamovacia časť tohto predplatného je aktuálne oficiálne dostupná na operačnom systéme Android a v rámci beta testovania aj v prehliadačoch Edge, Chrome a Safari.

Pozrite siNVIDIA GeForce NOW – zahrajte si najnovšie PC hry aj na Androide a iOS

Ak si odmyslíme neoficiálne porty aplikácie Xbox z Androidu na Android TV, tak doteraz táto cloudová služba na obrazovkách televízorov chýbala. To by sa však malo podľa najnovších vyjadrení Microsoftu v najbližších mesiacoch zmeniť. Aplikácia Xbox oficiálne dorazí aj do televízorov, zatiaľ však nevedno do ktorých modelov alebo aspoň značiek a ani kedy sa jej vydania dočkáme.

Po minuloročnom náznaku taktiež Microsoft opäť potvrdil vývoj miniatúrneho a lacného hardvéru, ktorý streamovaciu službu prinesie na prakticky akúkoľvek obrazovku vybavenú HDMI vstupom. V praxi by malo ísť o zariadenie podobné Amazon Fire TV Stick alebo Roku Streaming Stick, ktoré bude môcť byť skryté za televízorom alebo monitorom, prípadne zapojené aj v projektore.

Microsoft sa podľa portálu The Verge bude na virtuálnej výstave E3 tentokrát venovať primárne pripravovaným hrám. Viac informácií o TV aplikácii alebo novom hardvéri preto zrejme budeme počuť až tesne pred ich vydaním.

ZdrojThe Verge,Microsoft

Komentáre k článku