Worldee – appka, ktorá nebude chýbať v smartfóne žiadneho cestovateľa

ZDROJ | Worldee

Cestovanie ešte stále nie je tak jednoduché, ako by sme si želali, no na druhej strane… prečo nevyužiť dlhé zimné večery aspoň na ich plánovanie? Hodiť sa vám na to môže Worldee a keď už sa na nejaký výlet dostanete, rovnako ho môžete použiť aj na detailné zmapovanie jeho priebehu.

Kam vyraziť najbližšie? Čo tam určite musíme vidieť? Ako sa tam dostať a kde budeme vlastne bývať? Plánovanie najbližšieho výletu či dovolenky je polovicou zážitku pre každého milovníka cestovania. Presne pre takých je stavaná mobilná aplikácia a zároveň aj webová platforma Worldee, ktorá zároveň slúži aj ako digitálny cestovateľský denník.

Worldee by sa dal prirovnať k cestovateľskej sociálnej sieti. Jej čaro totiž začína už pri sledovaní príspevkov od ostatných používateľov, vďaka ktorým môžete veľmi rýchlo načerpať inšpiráciu na ďalšiu cestu spolu s tipmi na miesta, ktoré by ste nemali vynechať.

Na týchto príspevkoch je perfektné najmä to, že v nich používatelia spomínajú aj svoje zážitky, rady a tipy napr. súvisiace s aktuálnou pandemickou situáciou v danej lokalite. Takéto informácie sú na nezaplatenie.

Ak sa vám niektorá z takýchto ciest ostatných používateľov zapáči, veľmi jednoducho sa ňou môžete nechať inšpirovať. Cudzí itinerár, vrátane jednotlivých zastávok, môžete jednoducho automaticky preklopiť do vášho nového výletu. Všetky tie pamiatky, výhľady a dobré reštaurácie teda nebudete musieť vkladať do vášho itinerára ručne.

Pozrite siAko si spustíte WhatsApp na viacerých zariadeniach?

Plánovať svoj vlastný výlet pomocou Worldee však môžete samozrejme aj od základov podľa svojho gusta. Aplikácia vám pomôže s hľadaním zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť a atrakcií, ktoré by ste mali určite vyskúšať. Pripomenie vám však aj vybavenie poistenia, rezervácie hotela či vakcinácie.

Ako sme už spomínali v úvode, Worldee vám poslúži aj ako cestovateľský denník. Rovnaké zápisy z ciest aj s itinerárom, aké ste videli v úvode od ostatných používateľov, môžete vytvárať aj vy a to aj k cestám, ktoré ste absolvovali ešte pred objavením appky Worldee.

K týmto zápisom môžete pridať vaše dojmy, tipy a fotografie. Na začiatok vám Worldee poskytne bezplatné cloudové úložisko s kapacitou 10 GB, čo je na takéto občasné zápisy do denníka viac než dosť.

Podľa webovej stránky spoločnosti si už do Worldee používatelia zapísali takmer 25-tisíc ciest a viac ako 28-tisíc ich majú používatelia v tejto appke naplánovaných. Niet sa čomu čudovať, oproti konkurenčným appkám je Worldee naozaj bohatý na funkcie a to aj napriek tomu, že je bezplatný.

Pozrite siFIFA 22 a NHL 22: nové ročníky pridávajú lepšiu grafiku, aj finty hráčov

Vytknúť by sa aplikácii dalo iba používateľské prostredie, ktoré svojimi pomalšími reakciami a správaním pripomína skôr webovú stránku, než natívne fungujúcu aplikáciu, na aké sme zvyknutí. Mínusom je určite aj chýbajúca funkcia „Log in with Apple“ na webe, ktorá však v appke nechýba. So svojim účtom vytvoreným v appke som sa tak na webový portál nedokázal prihlásiť.

Worldee Trip Planner & Journal84%

Veľkosť:
102,8 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku