Tesla začne vyrábať robotov. Budú Tesla Boti šoférovať elektromobily?

ZDROJ | Tesla

CEO Tesly, Elon Musk, pomerne prekvapivo uviedol na akcii AI Day, že spoločnosť pracuje na humanoidnom robote. Prototyp vraj postaví v priebehu budúceho roka, kódové meno robota je Optimus.

Humanoidný robot má zúročiť skúsenosti Tesly s automatizovanými strojmi vyrábajúcimi automobily, ale i s hardvérom a softvérom, ktorý poháňa asistenčný softvér Autopilot pre vodiča.

ZDROJ | Tesla

Musk už niekoľkokrát prezentoval svoje obavy z tohto, že umelá inteligencia prevezme nadvládu nad ľuďmi. Tesla Bot bude navrhnutý ako priateľský k ľuďom, ale s mechanickou poistkou, aby ho bolo možné v prípade krízy vypnúť, resp. utiecť pred ním. Bot bude mať 152 cm, hmotnosť 56,7 kg a jeho tvár bude tvoriť farebný displej.

ZDROJ | Tesla

Roboty budú navrhnuté tak, aby vykonávali najmä úlohy, ktoré sú nebezpečné, opakujúce sa alebo nudné. Musk sa domnieva, že v budúcnosti bude  fyzická práca voľbou, nie nevyhnutnosťou.

Pozrite siElon Musk má dnes okrúhlych 50 rokov

Tesla si kladie za cieľ vyvinúť novú generáciu automatizácie, kde počíta s dvojnohým humanoidným robotom na všeobecné použitie schopným vykonávať rôzne úlohy. Ak ste šikovní, môžete sa v tejto oblasti uplatniť, Tesla totiž hľadá mechanických, elektrotechnických, ovládacích a softvérových inžinierov, ktorí by jej pomohli využiť znalosti v oblasti umelej inteligencie.

ZDROJ | Tesla
ZDROJ | Tesla

Elon Musk ja známy svojimi, mierne povedané, fantastickými nápadmi, z ktorých mnohé boli už zrealizované. Nebol to nik iný, ako on, ktorý spopularizoval elektromobily, SpaceX a jeho rakety úspešne lietajúce do kozmu, alebo Boring Company, ktorá hĺbi tunely rýchlosťou o akej môžu slovenskí diaľničiari len snívať.

ZdrojTesla

Komentáre k článku