Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2021

ZDROJ | HBO

Jeseň už je v plnom prúde a s ňou aj veľké množstvo kvalitných filmov a seriálov na streamoch. Ako vždy prvý deň v mesiaci, aj tentokrát sme tu s našim pravidelným výberom tipov na seriály.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké epizódy.

ZDROJ | Netflix

I Know What You Did Last Summer

Amazon Prime Video – 14. október 

IMDB

Rotten Tomatoes

ČSFD

Nový seriál z dielne Amazon Prime Video o tajomnom vrahovi, ktorý prenasleduje skupinu mladistvých rok po tom, ako došlo k tragickej nehode vo večer ich promócie.

Seriál inšpirovaný kultovým hororom z 90. rokov a ešte starším knižným a seriálovým spracovaním zo 70. rokov.

Locke & Key – Season 2

Netflix – 22. október 

IMDB – 7,4/10

Rotten Tomatoes – 66 % (Tomato Meter), 69 % (Audience Score)

ČSFD – 73 %

Druhá séria fantasy seriálu od Netflixu je adaptáciou úspešného rovnomenného komiksu. Seriálová zápletka sleduje troch súrodencov, ktorí sa po vražde svojho otca nasťahujú do rodinného sídla plného kúzelných kľúčov, ktoré odomykajú nové schopnosti a reality.

Dobrodružný rodinný seriál s prvkami mysteriózneho filmu a hororu. Druhá séria ponúkne opäť 10 dielov.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021

Maid

Netflix – 1. október 

IMDB

Rotten Tomatoes – 100 % (Tomato Meter)

ČSFD

Po tom, čo mladá matka  Alex opúšťa svojho násilného partnera, musí začať pracovať ako upratovačka, aby uživila svoju dcéru a postarala sa jej o lepšiu budúcnosť. Medzitým musí žiť ako bezdomovkyňa.

Nový dramatický debut z dielne Netflixu ukáže boj s byrokraciou a náročnú cestu matky samoživiteľky. V hlavnej úlohe sa objaví Billy Burke a Andie MacDowell.

Succession – Season 3

HBO GO – 18. október

IMDb – 8,7/10

Rotten Tomatoes – 90 % (Audience Score)

ČSFD – 84 %

Seriál skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny. Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, na čele ktorej stál donedávna Logan Roy, ktorého stvárnil výborný Brian Cox, generálny riaditeľ jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete.

V úvode tretej série sa hlavný predstaviteľ nachádza v nebezpečnej pozícii a snaží sa zaistiť rodinné, politické a finančné spojenectvo. Napätie rastie a hrozí, že sa neľútostná korporátna bitka zmení v rodinnú vojnu. V novej sérii sa predstaví aj Adrien Brody a Alexander Skarsgård.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2021

The Good Fight – Season 5

HBO GO – 1. október

IMDb – 8,3/10

Rotten Tomatoes – 95 % (Tomato Meter), 73 % (Audience Score)

ČSFD – 81 %

V piatej sérii seriálu o známej firme Reddicková, Boseman a Lockhartová, obľúbeného nielen medzi právnikmi, je Diane (Christine Baranski) nútená zvážiť, či je pre ňu vhodné viesť advokátsku kanceláriu spoločne s Liz (Audra McDonald) po tom, čo spoločnosť prišla o dvoch popredných právnikov.

5. séria tejto drámy ponúkne 10 dielov, ktoré budú postupne pribúdať každý týždeň na streamovacej službe HBO GO.

You – Season 3

Netflix – 15. október

IMDb – 7,7/10

Rotten Tomatoes – 90 % (Tomato Meter), 82 (Audience Score)

ČSFD – 78 %

Tretia séria obľúbeného seriálu o Joeovi, psychopatickom stalkerovi, ktorý sa dokáže až obsesívne naviazať na ľudí. Pokiaľ sa vám páčil seriál Dexter, určite dajte šancu aj You.

V seriáli nechýba prienik do rôznych aktuálnych tém ako je stalking a sociálne siete. Hlavnú úlohu si opäť zahrá Penn Badgley, ktorého pohľad vystihuje povahu hlavnej postavy.

Komentáre k článku