Epson EH-TW9300W – 4K kino vo vašej obývačke

Osobne chodím do kina rád. Najčastejšie na filmy v kinosále 4DX, kde vnímam okrem obrazu, zvuku aj pohyb.

Naše hodnotenie

82%
0 100

Výhody

  • vynikajúci obraz
  • 4K WiHD vysielač
  • množstvo funkcií a nastavení

Nevýhody

  • rozmery a hmotnosť
  • nie natívne 4K rozlíšenie
  • vyššia investícia

Jednou vetou

Ak máte radi kino, môžete si ho dopriať aj vo vašej obývačke, dokonca aj v 4K rozlíšení a s podporou HDR technológie.

Akokoľvek je kino zážitok silný, mať doma kvalitný projektor a vychutnať si obľúbený film alebo hokejový zápas s priateľmi či rodinou priamo vo svojej obývačke, to je ešte niečo naviac.

V dobe, kedy nás lákajú televízory na 4K rozlíšenie či podporu HDR by ste sa pravdepodobne s HD projektorom neuspokojili. A práve vás môže zaujať širokouhlý projektor Epson EH-TW9300W, ktorý sa pýši vylepšením 4K.

Telo projektora je veľké a s hmotnosťou 11,2 kg nepatrí k najľahším. Musíte mu nájsť pevné miesto, ideálne ho umiestniť na strop. Ak sa obávate náročného ťahania káblov, poteším vás.

Praktický vysielač 4K WiHD umožní bezdrôtovo prehrávať obsah z rôznych zdrojov.

S projektorom dostanete aj vysielač 4K WiHD, z ktorého môžete bezdrôtovo streamovať obraz do projektora. Výhodou je, že dokážete upscalovať Full HD video na 4K, navyše nechýba podpora UHD BD a HDR.

Streamovanie je bez prerušovaní, a tak sa na vysielač môžete spoľahnúť. Mňa potešilo, že som si jednoducho mohol pozrieť aj hokejový zápas počas MS 2017 priamo cez projektor, bez toho aby som ho pracne zapájal k môjmu vzdialenému Magio Boxu.

Kvalita obrazu je veľmi dobrá, nečakajte žiadne vyblednuté farby. Technológia 3LCD ponúka svetlosť farieb i bielej 2 500 lúmenov, pričom kontrast je až 1 000 000:1.

Dokonca môžete s prikúpiteľnými okuliarmi sledovať aj 3D obsah. Na to, aby ste dosiahli maximálnu veľkosť obrazu na úrovni 300 palcov, budete musieť projektor umiestniť do vzdialenosti približne niekoľko metrov.

Takéto možnosti v obývačke však má málokto, aj v mojom prípade som sa musel uskromniť s približne 120 palcovým obrazom. Ocenil som však široký rozsah posunu objektívu, nastavíte si tak projekčnú plochu podľa vašich predstáv.

Dokonca si môžete vaše nastavenia uložiť do viacerých predvolieb. Počas sledovania filmov ma však mrzelo, že sa projektor príliš zahrieva a je dosť hlučný. V noci je to rušivé.

Možnosti pripojenia sú bohaté, samozrejmosťou je viac HDMI konektorov vrátane HDMI (HDCP 2.2) pre prehrávanie 4K obsahu.

Možnosti pripojenia zdrojov sú bohaté, v zásade nechýba žiadny konektor. K dispozícii máte 2 HDMI vstupy, jeden z nich HDCP 2.2, vstup VGA ale i sieťový port.

Nastaviť si obraz môžete podrobne, nechýba pokročilá úprava jasu, kontrastu či prednastavené farebné režimy vrátane režimov Kino, Digitálne Kino či Jasné kino. Oceňujem aj praktické diaľkové ovládanie s podsvietenými tlačidlami. Ním ovládate tak projektor ako aj vysielač 4K WiHD.

Projektor Epson EH-TW9300W nie je pre každého. Cena 3 699 € ho radí k drahším modelom na trhu, navyše mu chýba natívne 4K rozlíšenie. Obraz je však vynikajúci a to aj vďaka podpore HDR.

ZdrojČasopis TECHBOX 6/2017

Komentáre k článku