Nissan v USA ponúka službu prenájmu áut na štýl Netflixu

ZDROJ | Nissan

Nekupovať, len prenajímať. Zrejme to je budúcnosť. Zatiaľ čo tento biznis model funguje vo filmovom a hudobnom priemysle už bežne, automobilky ho len testujú. Najnovšie japonský Nissan.

Japonská automobilka Nissan spustila v americkom Hustone testovaciu verziu služby Nissan Switch. Tá stojí na myšlienke mesačného predplatného, teda auto nevlastníte len si ho prenajímate, keď ho práve potrebujete. Nissan nie je prvou automobilkou, ktorá sa týmto smerom vybrala. Predplatné automobilov ponúkajú, napríklad, Porsche alebo Cadillac, projekt elektromobilov Canoo v tomto zmysle používania osobnej dopravy vidí budúcnosť.

ZDROJ | Nissan

Služba funguje pomocou mobilnej aplikácie. V nej máte na výber z troch programov, ktoré ponúkané vozidla delia do kategórií. Základná ponuka počíta modely Altima, Rogue, Pathfinder a Frontier. Prémiový program ponúka LEAF PLUS, Maxima, Murano, Armada, TITIAN a 370Z. Najvyšší program je GT-R. Po výbere a objednaní automobilu vám ho komorník, alebo teda vybraný a zaškolený zamestnanec automobilky, privezie až domov a vysvetlí vám všetko potrebné. Prebrané auto je okamžite k dispozícií na jazdu.

Nissan Switch na prvé počutie zrejme znie zaujímavo, no nenadchne vás pohľad do cenníka tejto služby. Aktivačný členský poplatok Nissan Switch počíta 495 amerických dolárov. Tento poplatok je jednorázový. Následne musíte zaplatiť mesačné predplatné, ktoré počíta zapožičanie automobilu, môžete ho každý deň podľa ľubovôle vrámci vybraného programu meniť, čistenie automobilu, potrebné poistky, asistenčné služby a služby komorníka.

Základný program stojí 699,00 amerických dolárov mesačne, Premium by vás vyšlo 899,00 amerických dolárov mesačne a v prípade GT-R si denne k 899,00 dolárovému mesačnému predplatnému priplatíte ďalších 100 amerických dolárov na deň. GT-Rko môžete mať maximálne na 7 dní. Ak by sme však chceli porovnávať, Nissan nenastavil ceny úplne najvyššie. Porsche Passport vás mesačne vyjde na 2 100 amerických dolárov, Cadillac Book na 1 500 amerických dolárov.

Nissan zatiaľ zatiaľ viac informácií o službe nezverejnil, no v tlačovej správe spomenul, že pribudnú na webstránke služby počas augusta 2020.

 

ZdrojNissan,Nissan Switch

Komentáre k článku