Nintendo Labo: VR Kit prináša virtuálnu realitu na Switch

ZDROJ | Nintendo

Sériu kartónového príslušenstva Nintendo Labo obohatí nový VR Kit, ktorý vráti spoločnosť Nintendo do oblasti virtuálnej reality po prvý krát od roku 1995, kedy bol vydaný Virtual Boy.

Nintendo nie je vo virtuálnej realite žiadnym nováčikom, práve naopak. Herná konzola Virtual Boy z roku 1995 patrila medzi prvé zariadenia, ktoré túto technológiu priniesli do obývačiek bežných hráčov. Zaradenie konzoly Virtual Boy do nášho seriálu NPTS (Najväčšie prešľapy technologického sveta) však hovorí o jej úspechu, či neúspechu za seba.

Pozrite siNPTS | Nintendo Virtual Boy – virtuálna realita z roku 1995

Doba pokročila, virtuálna realita je už dnes na úplne inej úrovni a Nintendo je pripravené na návrat do tohto herného odvetvia. Nintendo Labo: VR Kit premení hernú konzolu Nintendo Switch na VR headset za 80 dolárov, pričom mu k tomu stačí iba skladací kartón, kúsok plastu a šošovky.

ZDROJ | Nintendo

VR Kit samozrejme nebude určený na hranie bežných hier, ale skôr na zabavenie sa v malých mini-hrách, ku ktorým bude patriť aj séria kartónových príslušenstiev Toy-Con WInd Pedal, Toy-Con Camera, Toy-Con Elephant, Toy-Con Bird a Toy-Con Blaster. Táto séria bude súčasťou samotného VR Kitu, no v predaji bude aj samostatne cez rozširujúce balíky.

ZDROJ | Nintendo

Ako budú tieto mini-hry vyzerať, to v tomto momente nie je úplne jasné. Z propagačných fotografií však vyzerá ich hranie komicky, takže sa pri nich nebude zabávať len hráč, ale aj jeho okolie.

Nintendo Labo: VR Kit bude dostupný spoločne s jednotlivými VR hrami už 12. apríla za spomínanú cenu 80 dolárov. Ak si nechcete celý VR Kit kupovať naraz, v predaji bude aj štartovací balíček obsahujúci okuliare a Toy-Con Blaster za 40 dolárov. Spomínané rozširujúce balíky, ktoré sú inak zahrnuté do VR Kitu, budú samostatne v predaji za 20 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojNintendo

Komentáre k článku