Creative Sound Blaster Tactic 3D Omega: Koniec káblom

Slúchadlá s veľmi dlhým názvom, Creative Sound Blaster Tactic 3D Omega, boli predstavené už začiatkom roka na celosvetovej výstave spotrebnej elektroniky, CES 2011. Pri udeľovaní cien za najlepšiu elektroniku v kategórií hrania hier sa dostali až do finále a teraz prichádzajú na slovenský trh.

creative sound blaster omega 3D

Singapurská IT spoločnosť Creative, známa výrobou predovšetkým audio výrobkov, začne na Slovensku predávať svoje najlepšie hráčske slúchadlá. Konštrukciou klasické uzatvorené slúchadlá sú z plastu, kovu a majú kožené polstrovanie pre pohodlné hodiny hrania. Hlavnou prednosťou Tactic 3D Omega je bezdrôtový prístup k PC, MAC, Xbox 360 alebo PS3. Slúchadlá sú spojené cez 2,4 GHz pásmo so svojím stojanom, ktorý je už káblom prepojený do príslušného zariadenia. Dosah signálu je približne 20 metrov. Okrem toho na ňom nájdete 3,5 mm vstup AUX pre prehrávanie hudby z telefónu alebo MP3 prehrávača. Stojan samozrejme slúži aj ako dockovacia stanica pre nabíjanie. Pre plné nabitie batérie musíte počkať až 8 hodín, z ktorých môžete následne 10 hodín hrať alebo počúvať hudbu. Samozrejme je možné súčasné dobíjanie a používanie.

creative sound blaster omega 3D

Headset disponuje 50 mm membránami, ktoré majú vytvárať špičkový zvuk. Priliehajúce kožené náušníky vytvárajú vynikajúcu izoláciu proti hluku. Creative prikladá k slúchadlám softvér so zvukovou technológiou THX TruStudio Pro. Jednoducho si tam môžete prispôsobiť výsledný zvuk svojim požiadavkám. Tactic 3D Omega nemajú skladaciu konštrukciu, avšak mikrofón je odnímateľný. V obchodoch by sa mali objaviť na prelome mesiacov november a december. Cena 200€ za jeden kus nie je zanedbateľná, no jedná sa o profesionálne hráčske slúchadlá.

creative sound blaster omega 3D

Foto:Creative

Komentáre k článku