Bose sa púšťa do súboja proti AirPods Max. Predstavil vylepšený model

ZDROJ | Bose

Začiatkom októbra 2017 sme sa dočkali vylepšeného modelu Bose QuietComfort 35 II, ktorý prišiel najmä s podporou Asistenta Google. Značka Bose, ktorá sa orientuje najmä na audio techniku, predstavila z tejto série ďalšiu generáciu slúchadiel na hlavu. Bose QuietComfort 45 prinášajú rovnaký dizajn, ale vylepšenia nastali v nových režimoch.

Pozrite siBose QC35 II – nové štýlové slúchadlá s podporou Google Assistant

Dizajnové línie ostali zachované

Pri priamom porovnaní s minulou generáciou by ste nespoznali rozdiel. Dizajn ostal rovnaký, čo môže veľa používateľov potešiť, pretože sa spoločnosti naozaj vydaril. Jedinou zmenou je výmena už archívneho konektora micro-USB za moderný USB-C konektor.

ZDROJ | Bose

Zachované ostali aj fyzické tlačidlá a Bose sa nespolieha na dotykové plochy ako väčšina jeho konkurencie. Tlačidlami na pravom slúchadle sa ovláda úroveň hlasitosti, spustenie Asistenta Google, a posuvné tlačidlo regulujúce párovanie. Na ľavom slúchadle nájdeme prepínanie medzi režimami ANC a priepustnosti.

Nové režimy ANC a priepustnosti

Čo ale výrobca upravil je vylepšenia aktívneho potlačenia okolitého ruchu (ANC) a režim priepustnosti. Týmto sa púšťa do boja proti top slúchadlám od Apple, AirPods Max.

Bose si patentovalo digitálny čip, ktorý je schopný regulovať práve tieto dva režimy ANC a priepustnosti. Práve druhý režim pomenoval Bose ako režim „Uvedomenia“, kedy sa aktivujú vonkajšie mikrofóny a používateľ lepšie počuje zvuky okolo seba.

Aplikácia Bose Music ponúka dodatočné nastavenie a na pripojenie k zariadeniu sa používa moderné Bluetooth 5.1.

ZDROJ | Bose

Na jedno nabitie môžete získať až 24 hodín počúvania obľúbenej hudby. K dispozícii je aj rýchle nabíjanie, kedy za 15 minút dostanete až 3 hodiny počúvania.  Hmotnosť slúchadiel je 238 gramov, pre porovnanie, AirPods Max vážia až 386 gramov.

Bose QuietComfort 45 budú dostupné v dvoch farebných verziách, čiernej a svetlo šedej farbe. Poteší ich matná povrchová úprava, takže nebudú na nich zachytené žiadne odtlačky prstov. Cena modelu je 329 dolárov, čo je v prepočte zhruba 278 eur. Ich predaj začne už 23. septembra.

Pozrite siBose Noise-Masking Sleepbuds – slúchadlá pre pokojný spánok

ZdrojBose

Komentáre k článku