Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Wooky: Amazon Kindle po slovensky?

Wooky: Amazon Kindle po slovensky?
Števo Porubský
Wooky: Amazon Kindle po slovensky?

Wooky je zaujímavý počin, ktorý na slovenskom a českom trhu začal pôsobiť len pred rokom. Odvtedy sa podarilo spoločnosti sprevádzkovať on-line čítačku kníh a časopisov, naprogramovať čítačky pre mobilné platformy a najnovšie prichádza aj s vlastnými čítačkami. Stane sa z Wooky slovenský Amazon Kindle?

 Wooky

Spoločnosť Wooky je skutočným nováčikom, ktorý sa snaží byť na slovenskom a českom trhu akýmsi náhradníkom u nás nedostupného Amazonu Kindle. Rovnomenná služba, resp. čítačka je lokalizovaná v slovenskom a českom jazyku, obsahuje množstvo kníh a časopisov, takže vybrať si nie je problém. Množstvo z titulov je bezplatných, ceny spoplatnených sú zas omnoho nižšie ako tie tlačené. Ideálne riešenie pre tých z vás, ktorí radi čítate nielen knihy, ale i časopisy, ktorých prenášanie je predsalen komplikovanejšie. Wooky funguje prakticky veľmi jednoducho. Stačí si na začiatku vytvoriť účet pomocou rýchlej registrácie a následne budete mať prístup ako na internetový obchod, tak i do svojej elektronickej knižnice.

Wooky

Aplikáciu si navyše môžete nainštalovať aj do počítača alebo smartfónu a okrem elektronickej čítačky tak budete mať prístup k svojim knihám až zo šiestich rôznych zariadení. Pri každej knihe nájdete možnosť získať zdarma jej ukážku, skôr ako sa rozhodnete pre nákup. Pri čítaní svojich kníh budete mať možnosť si vytvoriť v texte záložky, a tak nie je problém sa k rozčítanej knižke kedykoľvek vrátiť, či s textom ďalej pracovať. V súčasnosti existuje čítačka nielen na počítač, ale i na mobilné platformy ako iOS či Android. To ale spoločnosti nestačilo a prináša na náš trh dve vlastné čítačky.

 Wooky tablet reader

Wooky tablet reader

Vlastné Wooky čítačky

Wooky tablet reader je jednoduchý Android tablet má aplikáciu priamo predinštalovanú, takže odpadá problém s jej (hoci jednoduchým) hľadaním na Android Markete. Z parametrov Wooky prezentoval jedine displej, ktorý má uhlopriečku 7 palcov a hmotnosť 370 gramov. Tým najdôležitejším je cena – 99 €. Wooky tablet 2.0 je väčší brat Wooky tablet readera a je taktiež vybavený OS Android 2.3, no ponúka väčší, 8-palcový displej. Zároveň je aj výkonnejší, jadro tvorí 1 GHz procesor a vnútorná pamäť činí 8 GB. Hmotnosť väčšieho tabletu je 490 gramov. Cena je 169 €. Oba tablety sú zároveň vybavené Wi-Fi modulom pre pripojenie na internet a slovenskou lokalizáciou. Wooky na predvianočné obdobie pripravil aj akciu – ak si kúpite jednu z týchto elektronických čítačiek do 31. decembra 2011, získate prvú platenú knihu podľa vlastného výberu zdarma. Zároveň si môžete objednať časopis Moderný dom a Auto Moto Revue na dva, resp. tri mesiace úplne zadarmo.

 Wooky tablet 2.0

Wooky tablet 2.0

Foto: Wooky