Withings ukázal vyspelé hybridné smarthodinky ScanWatch

ZDROJ | Withings

Po minuloročnom predstavení Withings ECG a Move ECG prináša sympatický francúzsky výrobca ďalší vydarený model, ktorý je vybavený viacerými pokročilými zdravotnými funkciami.

Withings ScanWatch sa podobajú na model Steel HR. Pod číslicou 12 majú umiestnený okrúhly PMOLED displej, ktorý zobrazuje potrebné informácie. Vďaka tejto kombinácii je výdrž nabíjateľnej batérie až 30 dní, čo je diametrálny rozdiel od klasických inteligentných hodín, ktoré musia používatelia nabíjať častokrát aj každý druhý deň.

ZDROJ | Withings

Otáčajúca korunka nahrádza dotykový displej, umožňuje ľahko prechádzať funkciami, pozerať namerané hodnoty, štatistiky a nastavovať budíky alebo zdravotné funkcie.

Všetky modely ScanWatch sa dodávajú s prémiovým zafírovým sklom, ktorý je pevný a odolný proti poškriabaniu.

Pozrite siOdmerajú vám aj EKG! Withings Move ECG | Marekova Minúta

Medzi štandardné funkcie patrí krokomer, nadmorská výška, GPS, automatická detekcia aktivity pri športe (chôdza, beh, plávanie, jazda na bicykli). Nechýba meranie konverzie kyslíka počas cvičenia – VO2 Max. Monitoring spánku sleduje jeho dĺžku, intenzitu a kvalitu, umožňuje tiež inteligentné budenie.

Hodinky dokážu detekovať srdcovú arytmiu (AFib) a spánkové apnoe. AFib určia hodinky podľa nepravidelného rytmu srdca, sledujú či bije normálne, alebo príliš nízko/vysoko. Ide o exkluzívny algoritmus, ten Withings vyvinul v spolupráci s kardiológmi.

Spánkové apnoe predstavuje vážne dýchacie ťažkosti spojené s kardiovaskulárnymi problémami. Zisťuje sa SpO2 senzorom, ktorý meria saturáciu kyslíkom.

ZDROJ | Withings

V prípade, že hodinky zistia abnormálne hodnoty, vyzvú používateľa, aby si zmeral EKG. To sa meria podobne ako na Apple Watch (Series 4 a 5) – na 30 sekúnd sa priložia dva prsty na bok hodín. Aplikácia HealthMate ponúka funkciu exportu na zdieľanie údajov, napr. s lekárom.

Hodinky sú vodotesné do hĺbky 50 metrov.ZDROJ | Withings

Pozrite si8 najčítanejších článkov o smartwatch na TECHBOX.sk

ZDROJ | Withings

Withings ScanWatch sa začnú predávať v druhom štvrťroku 2020. Cena 38 mm modelu bude 229 €, 42 mm veľkosť vyjde na 299 €. K hodinkám sa budú dodávať remienky v rôznom prevedení, či už klasickom koženom, gumenom alebo milánskom ťahu.

ZdrojWithings

Komentáre k článku