Windows Phone má vďaka Bing bezplatnú navigáciu

Za navigáciu sa pravdepodobne nebude v blízkej budúcnosti vôbec platiť. Po sprístupnení bezplatnej navigácie od Google či od Nokie (Ovi Mapy) prichádza Bing od Microsoftu…

Google pravdepodobne odštartoval lavínu s navigáciou bez platenia. Tento rok sme sa dočkali podobného kroku aj od Nokie, ktorá je významným hráčom v mobilnom svete. Svoje Ovi Mapy sprístupnila pre vybrané zariadenia zadarmo už počas januára tohto roka, pričom počet Nokií s bezplatnou navigáciou sa neustále rozširuje. Ďalším do partie „free“ navigátorov je i Microsoft so svojou aplikáciou Bing. Totiž s najnovšou verziou Bing 5.1 si môžete na zariadeniach s Windows Mobile užívať už aj plnohodnotnú navigáciu, žiaľ zatiaľ len v USA. Tá ponúka i hlasové pokyny a dokonca i funkciu text-to-speech pre vyhľadávanie cieľa na základe hlasových pokynov.

Bing navigacia

Podobne ako pri Google aj tu sa mapy počas navigovania on-line sťahujú, a tak si budete musieť dávať pozor na dátový balík, v prípade, že ho nemáte obmedzený. Horšie je to však v roamingu, kde vás takéto navigovanie môže výjsť pekne draho. A ktoré telefóny sú podporované? Ich zoznam nájdete tu. Ak si chcete najnovší Bing stiahnuť, môžete tak urobiť priamo cez váš mobilný telefón na adrese m.bing.com.

Komentáre k článku