Windows 10 stále nespĺňa požiadavky EÚ

ZDROJ | Microsoft

Od vydania operačného system Windows 10 bolo uvoľnených množstvo významných aktualizácií, no EÚ stále nevyhovuje zaobchádzanie s citlivými údajmi používateľov.

Samozrejme americký Microsoft reagoval na podnety a predstavil viaceré novinky umožňujúce prehľadnejšie nastavenia napríklad v oblasti zberu dát za účelom navrhovania reklám.

Avšak ani tieto zmeny sa nezadajú pracovnej skupine zloženej z úradov 28 krajín EÚ za dostatočné. V oficiálnom stanovisku sa uvádza, že stále existuje obava z porušovania súkromia.

Pozrite siMicrosoft Windows 10 beží bez problémov na Snapdragone 820

Windows 10
ZDROJ | Microsoft

Spoločnosť by mala jasne a presne vysvetliť, ktoré informácie sú spracované a za akým účelom, pred tým, ako používateľ odsúhlasí zber osobných dát.

Microsoft sa doposiaľ k novým pripomienkam nevyjadril, no tešiť ho môže, že aspoň niektoré regulačné orgány sú s posledným návrhom spokojné.

Pozrite si11 najzaujímavejších Windows 10 Creators Update noviniek

Windows 10
ZDROJ | Microsoft

Napríklad švajčiarsky Swiss Federal Data Protection and Information Commissioner (FDPIC) deklaruje, že zmeny implementované do operačného systému Windows 10 v tomto roku splnili ich požiadavky a vyriešili všetky jeho pripomienky.

Uvidíme, ako sa postavia k novinkám samotný používatelia po uvoľnení očakávanej aktualizácie Creators Update v priebehu apríla tohto roka.

ZdrojReuters

Komentáre k článku