Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

WD My Passport - prenosná záloha pre vašu pamäť

WD My Passport - prenosná záloha pre vašu pamäť
Zdroj | WD
Michal Spiegel
WD My Passport - prenosná záloha pre vašu pamäť
Zdroj | WD
Zdroj | WD

Western Digital, profesionál na poli dátových úložísk predstavil svoj nový produkt. Je ním externý hardisk so zložitým podnázvom My Passport Wireless Pro. Dlhý názov však v sebe ukrýva množstvo funkcií nie až tak bežných pre klasické hardisky.

Prvou zaujímavou funkciou je bezdrôtový rýchly presun dát z kompatibilných zariadení. To je ideálne napríklad pre profesionálnych fotografov, ktorí si potrebujú rýchlo uložiť svoje fotky vo vysokom rozlíšení.

Zdroj | WD

Pomocou hardisku bezdrôtovo presúvate súbory z podporovaného fotoaparátu. Tie môžete následne upravovať vo svojom počítači alebo na tablete, keďže dáta by sa mali rovnomerne nahrávať na všetky zariadenia.

Zdroj | WD

Ďalšou výhodou je podpora SD 3.0 kariet pomocou integrovanej čítačky. Batéria My Passport Wireless Pro vydrží okolo 10 hodín v závislosti od veľkosti prenášaných súborov a pripojených zariadení.

Zdroj | WD

Hardisk má navyše aj 6 400 mAh batériu, s ktorou môžete nabíjať svoje produkty ako napríklad smartfóny.

Prepojenie s počítačom bude zabezpečovať USB 3.0, čo by malo byť zárukou rýchleho presunu dát. Na hardisku sa bude nachádzať aj klasický USB 2.0 port na prepojenie s väčšinou zariadeniami.

Zdroj | PLEX

Ďalšie plus je prídavok Plex, s ktorým môžete hardisk použiť na streamovanie obsahu na Smart TV, smartfón alebo tablet. Služba Plex organizuje vašu filmovú a médiovú kolekciu.

Pozrite si

WD My Passport – prenosná záloha pre vašu pamäť

My Passport Wireless Pro môžete prepojiť aj so svojim Cloud účtom a tak budete mať prístup k svojim dátam kdekoľvek na svete.

Výhodou tohoto zariadenia bude aj možnosť vytvorenia vlastného Wi-Fi hotspotu, v rámci ktorého môžete prepojiť až osem zariadení.

Pozrite si

Western Digital My Cloud EX2 je externé úložisko s dvoma diskami pre profíkov

Poslednou vymoženosťou je možnosť prepojenia s programom Adobe Creative Cloud, v ktorom si automaticky po odfotení a prenesení dát môžete svoje diela upravovať.

Produkt je plne podporovaný ako na Macu tak aj na PC, keďže je formátovaný na ExFAT.

Na výber dostanete 2 TB alebo 3 TB hardisk v elegantnom čiernom spracovaní. Za hardisk si Western Digital vypýta 250 dolárov. Keď však zoberieme do úvahy kvalitu výrobcu a množstvo zaujímavých funkcií, je cena relatívne primeraná.

Zdroj | WD