Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Waze testuje upozornenia na cesty s vysokou nehodovosťou

Waze testuje upozornenia na cesty s vysokou nehodovosťou
Zdroj | Brett Jordan
Michal Sobek
Waze testuje upozornenia na cesty s vysokou nehodovosťou
Zdroj | Brett Jordan
Zdroj | Brett Jordan

Waze je v mnohých prípadoch pre vodičov obľúbená aplikácia, v niektorých prípadoch možno viac ako predinštalované Mapy Google. Aj keď Waze taktiež vlastní spoločnosť Google, tak teraz testuje opäť veľmi praktickú funkciu.

Jednou z veľmi populárnych funkcií je upozorňovanie na dopravné nehody. Waze túto funkciu posúva o krok ďalej a testuje ju aktuálne v beta verzii. Aplikácia môže používateľov upozorniť na cesty, na ktorých je štatisticky vysoký počet nehôd na základe údajov komunity.

Pri používaní tejto novej beta verzie Waze sú cesty v okolí, ktoré sa považujú za vysoko rizikové, na mape zafarbené červenou farbou. Tí, ktorí beta verziu testovali, upozorňujú na to, že to nemusí robiť na cestách, po ktorých používateľ často cestuje.

Obsah pokračuje pod reklamou

Táto funkcia tiež zobrazí iba jedno kontextové upozornenie o nebezpečných cestách okolo vodiča. Ak sa nachádzate v danej krajine a máte prístup k beta verzii, zobrazí sa kontextové okno, v ktorom sa uvádza, že pomocou správ od vodičov a vašej trasy sa vám na niektorých cestách môžu zobraziť upozornenia na Históriu nehôd.

Aj keď je táto funkcia iba v beta verzii, pravdepodobne bude čoskoro uvoľnená pre širokú verejnosť. Ak by sa vám upozornenia zdali otravné, tak funkciu máte možnosť vypnúť prepínačom umiestneným v sekcii pre upozornenia.

Pozrite si

Ako si vyčistiť Gmail? Pomocou jednoduchého triku sa zbavíte žrútov pamäti

Je to jedna z prvých nových funkcií, ktoré vzišli z doby, kedy bol Waze zaradený do skupiny, ktorá dohliada na Mapy Google. Google oznámil toto zlúčenie začiatkom tohto mesiaca.

Tímy oboch spoločností budú ťažiť z ďalšej zvýšenej technickej spolupráce. Súčasťou zmeny bol aj odchod výkonného riaditeľa Waze Neha Parikha. Nie je preto vylúčené, že by sa podobná funkcia objavila aj čoskoro v Mapách Google.

Zdroj