Waze dostáva očakávaného asistenta radenia do jazdných pruhov

ZDROJ | Waze

Používatelia bezplatnej navigácie Waze sa dočkali dlho očakávaného asistenta radenia do jazdných pruhov, ktorého doteraz ponúkali väčšinou len platené navigácie.

Jazda po neznámych cestách a diaľniciach bude pre používateľov bezplatnej navigácie Waze už čoskoro omnoho jednoduchšia. Spoločnosť ukončila interné beta testovanie nového asistenta radenia do jazdných pruhov túto funkciu začala pomaly sprístupňovať aj bežným používateľom.

ZDROJ | Waze Slovensko

Tí sa už čoskoro budú môcť pri navigácii spoľahnúť na označenie pruhov, čím by navigácia mala zamedziť možnosť zlého zaradenia sa pri odbočovaní v uliciach, ako aj vychádzaní a schádzaní z úsekov diaľnic a rýchlostných ciest.

Vizuálna nápoveda o tom, do ktorého pruhu sa má vodič zaradiť, sa zobrazí zhruba 500 metrov pred odbočením vo vrchom páse nad zobrazením vzdialenosti do odbočenia. Nepôjde tak o ďalší prvok, ktorý by zakrýval nejakú časť obrazovky.

ZDROJ | Geektime

Waze sprístupňuje túto novinku používateľom postupne a označenie pruhov zatiaľ nie je prítomné na každej ceste. Môže teda ešte chvíľu trvať, kým sa vám asistent radenia do jazdných pruhov zobrazí v aplikácii a ešte dlhšie, kým budú pruhy pridané na väčšinu ciest na Slovensku.

Aj keď nový asistent dokáže správne zaradenie do pruhov zobraziť, zatiaľ ho nedokáže vodičovi nahlas prečítať. Vodič teda bude musieť pre zistenie správneho zaradenia sa na moment spustiť zrak z vozovky, no časom by mal byť asistent doplnený aj o hlasové pokyny.

Pozrite si8 aplikácií, ktoré sa vám môžu hodiť pri výletoch do prírody

Komunita navigácie Waze žiadala vývojárov o pridanie asistenta radenia do jazdných pruhov už celé roky. Spoločnosť sa však napriek dostupnosti tejto funkcie v iných navigáciách odvolávala na odvádzanie pozornosti vodiča ďalšími vizuálnymi prvkami na obrazovke smartfónu. Prečo sa napokon spoločnosť rozhodla predsa len tohto asistenta pridať, v tejto chvíli nie je známe.

ZdrojWaze Slovensko,XDA-Developers

Komentáre k článku