Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyskúšali ste už bleskurýchle zdieľanie súborov cez Samsung Quick Share?

Vyskúšali ste už bleskurýchle zdieľanie súborov cez Samsung Quick Share?
TECHBOX
Vyskúšali ste už bleskurýchle zdieľanie súborov cez Samsung Quick Share?

Zdieľanie a odosielanie fotografií, videí a súborov robíme tak často, že to vykonávame podvedome. Každý z nás si nájde najschodnejšiu cestičku, aby ho to priveľmi nezdržiavalo, prebehol rýchlo a bezproblémovo.

Záleží na tom aký typ súboru posielate, aký je veľký, z akej služby, ale i to, na akú vzdialenosť sa odosiela. Majitelia smartfónov a tabletov od Samsungu dostali predčasný darček na Vianoce, nástroj na rýchle zdieľanie Quick Share.

Ide o revolučné šérvoanie, ktoré vám umožní bez akéhokoľvek párovania s ostatnými zariadeniami okamžite zdieľať dokumenty až s piatimi ľuďmi naraz!

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako na to?

Podmienkou je, aby boli na všetkých zariadeniach nainštalované najnovšie verzie operačných systémov. Overíte si to ľahko, v menu Nastavenia > Aktualizácia systému uvidíte, či máte nainštalované najnovšie verzie, ak nie, postupujte podľa pokynov na displeji.

Druhým krokom je zapnutie funkcie Rýchle zdieľanie na všetkých zariadeniach s ktorými chcete zdieľať svoje súbory. Skontrolujete to v Oznamovacom paneli, kde musí svietiť namodro. Ak ju tam nenájdete, bude ju treba pridať.

Potom si môžete vyskúšať funkčnosť tohto nástroja. Vyberte napríklad jednu fotku z galérie, kliknite na Zdieľať a vyberte zariadenie, kde chcete odoslať obrázok. Druhé zariadenie musí prijať požiadavku požiadavku na prenos súboru. V prípade zdieľania iných typov súborov budete postupovať podobne, otvoríte ich v príslušnej aplikácii, kliknete na zdieľanie a v druhom zariadení potvrdíte prijatie.

Čo ak sa vám nedá pripojiť k druhému zariadeniu?

Otvorte Rýchle nastavenie, kliknite a podržte ikonu Quick Share. Prepínačom vedľa možnosti Zobraziť moju polohu ostatným umožníte zariadeniam v okolí vidieť vaše zariadenie, ak používajú nástroj Rýchle zdieľanie.

Táto možnosť sa však zobrazí len v prípade, ak je povolené rýchle zdieľanie. Upozorňujeme, že možnosť Zobraziť moju pozíciu ostatným je dostupná iba pri vybraných modeloch zariadení Galaxy.

Ak nemôžete svoje zariadenie nájsť, uistite sa, že ste povolili viditeľnosť telefónu alebo tabletu. Ak chcete toto nastavenie povoliť, prejdite do Nastavenia > Pripojenie > Viditeľnosť telefónu.

Ako používať Quick Share?

Súbory môžete zdieľať maximálne s 5 zariadeniami naraz. Z jedného zariadenia Galaxy je možné naraz zdieľať 1 GB dát, avšak najviac 2 GB za 24 hodín.

Funkcia rýchleho zdieľania je dostupná iba na zariadeniach Galaxy, ktoré podporujú funkciu Ultra-wideband (UWB). Pri aktivácii funkcie Quick Share budú v kontaktoch smartfónu, rasp. tabletu, z ktorého majú byť zdieľané súbory, označené modrým krúžkom tie kontakty, ktorých zariadenia podporujú funkciu UWB.

Ak vypnete možnosť Zobraziť moju polohu ostatným, značka modrého kruhu sa pri kontakte nezobrazí. Pri zapnutí tejto funkcie umožníte ľuďom v okolí vidieť vašu polohu, keď s vami rýchlo zdieľajú informácie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dôležité je, aby bola obrazovka na ostatných zariadeniach zapnutá. Prijímacie zariadenie musí podporovať Wi-Fi Direct a jeho obrazovka musí byť zapnutá, rovnako ako Wi-Fi. Zariadenia s OS Android Q budú funkciu rýchleho zdieľania podporovať, no ich funkčnosť sa môže líšiť podľa konkrétneho modelu zariadenia.

Pamätajte na to, že pri zdieľaní súborov cez mobilnú sieť vám môžu byť účtované poplatky od vášho operátora.

Kedy nie je možné Quick Share aktivovať?

Rýchle zdieľanie nie je možné využívať vtedy, ak používate funkciu Mobile Hotspot, Wi-Fi Direct alebo Smart view. Odosielajúce zariadenie musí byť Galaxy s operačným systémom Android 10 s podporou Wi-Fi Direct a Wi-Fi musí byť zapnutá.

Chybové okno a prerušenie prenosu súborov môže nastať vo chvíli, keď sa počas prijímania obsahu pomocou funkcie Quick Share pokúsite prenášať obsah do ďalších zariadení, alebo z nich začať prijímať obsah. Počas obojsmerného prenosu nie je možné prenášať alebo prijímať obsah. Chybová hláška sa tiež objaví pri súbežnom využívaní funkcie Smart View.

Ak sa osoba, s ktorou chcete zdieľať, nezobrazuje, uistite sa, že zariadenie druhej osoby má v rýchlom paneli zapnuté Rýchle zdieľanie alebo Viditeľnosť telefónu. Ak problém pretrváva, aktivujte aplikáciu SmartThings a skúste to znova.

Majte tiež na pamäti, že funkcia rýchleho zdieľania nepodporuje viacnásobné zdieľanie. Ak predchádzajúca požiadavka na zdieľanie ešte nie je dokončená, ostatné musia chvíľu počkať.

Na ideálne fungovanie rýchleho zdieľania je vhodné mať niektorý z novších modelov rodiny Samsung Galaxy – či už skladačky Z Flip4 či Z Fold4, alebo niektorý z modelov série Galaxy S22. Ekosystém Samsung môžete doplniť o slúchadlá Galaxy Buds2 Pro a smart hodinky Samsung Galaxy Watch5.