Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyskúšali sme Toyota RAV4 Adventure. Hybrid určený pre dobrodruhov

Vyskúšali sme Toyota RAV4 Adventure. Hybrid určený pre dobrodruhov
Tomáš Šmidák
Vyskúšali sme Toyota RAV4 Adventure. Hybrid určený pre dobrodruhov

Toyota RAV4 je veľké rodinné SUV, ktoré vďaka nízkej spotrebe dáva zmysel aj z ekonomického hľadiska. Navyše sa nezľakne ani zhoršeného terénu.

Kategória SUV je stále populárnejšia. Svedčia o tom aj predaje Toyota RAV4, ktorá patrí medzi najpredávanejšie modely značky na Slovensku. Môže za to najmä pekný dizajn, skvelé technológie a tiež osvedčený hybridný systém.

Nakoľko ide o výbavu Adventure, pribudlo na karosérií niekoľko doplnkov, vďaka ktorým sa nebudete musieť báť výjsť so svojou „ravkou“ do terénu. Už v základnej verzií pôsobí auto mohutným dojmom, no v tejto off-roadový predný a zadný nárazník s veľkou čiernou prednou maskou, tento dojem ešte umocňujú.

V interiéri je to stará dobrá Toyota ako ju poznáme. Okrem príjemného multifunkčného koženého volantu s množstvom ovládacích prvkov vnútri nájdeme aj hlavný displej s veľkosťou 8″. Prostredníctvom neho si viete v aute nastaviť všetko čo potrebujete podľa vašej potreby. K dispozícií je tiež 360° kamerový systém, s ktorým bude parkovanie aj jazda terénom hračka.

O pohon Toyota RAV4 Adventure sa starajú až tri motory. Benzínový atmosférický štvorvalec s objemom 2,5 litra, jeden elektromotor na prednej a jeden na zadnej náprave. Spoločný výkon systému je 222 koní, vďaka čomu vystrelíte z 0-100 km/h za hodinu za približne 8,1 sekundy. Silu na kolesá prenáša CVT prevodovka.

Jazda v tomto vozidle je tichá a pohodlná. Vďaka hybridnému pohonu budete môcť často jazdiť aj na elektrický pohon, čím budete môcť znížiť už tak dosť nízku spotrebu. Tá sa pohybuje na hranici približne 5,6 litra, čo je na takto veľké a výkonné auto naozaj výborná hodnota.

Pozrite si naše nové video, kde sa dozviete čo všetko novinka dokáže a prečo si myslíme, že ide o ideálny hybrid pre dobrodruhov.