Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyskúšali sme nový Ford Explorer. Mení status quo

Vyskúšali sme nový Ford Explorer. Mení status quo
Tomáš Šmidák
Vyskúšali sme nový Ford Explorer. Mení status quo

Ak ste donedávna na našom trhu hľadali veľké SUV s výkonom nad 400 koní a prémiovou výbavou, pod hranicu 80 000 € ste sa dostali len ťažko. Ford Explorer však tento status quo mení a prináša na náš kontinent kus starej dobrej Ameriky.

Dizajnovo sa novinka zhoduje s americkým súrodencom. V našej verzií Platinum sa nám veľmi páčila a pôsobila vyslovene športovo. Na výber je potom aj výbava ST-line, ktorá tento dojem ešte umocní. S dĺžkou viac ako päť metrov a šírkou cez dva metre sa tiež jedná o jedno z najväčších áut, aké na našich cestách uvidíte.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vnútri nájdete okrem tretieho radu sedadiel aj luxusné materiály a moderné technológie. Pred vodičom sa nachádza 12,3´´ digitálny panel s vysokým rozlíšením, na ktorom si môžete okrem klasických ukazovateľov zobraziť aj multimédiá či prácu asistentov. Hlavný displej má veľkosť 10,1´ a vertikálnu orientáciu.

Nechýbajú ani vyhrievané a ventilované sedadlá, automatické nastavovanie sedadiel a volantu či plejáda asistentov v podobe adaptívneho tempomatu, asistenta upozornenia na kolíziu, asistenta udržiavania v jazdných pruhoch, parkovacieho asistenta a podobne.

Pod kapotou sa nachádza plug-in hybridný pohon, ktorý okrem vysokého výkonu autu prepožičiava aj veľmi dobrú efektivitu. Základom je 3.0 V6, na ktorý je napojený elektromotor a 13,6 kWh batéria.

Systémový výkon je 457 koní a krútiaci moment 825 Nm, vďaka čomu dokáže Ford Explorer vystreliť z 0-100 km/h za približne 6 sekúnd. Aj napriek týmto parametrom a hmotnosti 2,4 tony dokážete s Explorerom jazdiť za približne 9 l/100km čo je naozaj výborná hodnota.

Toto všetko navyše môžete mať za cenu približne 74 000 €. A je toho ešte viac. Pozrite si naše nové video, kde sme vám ukázali nový Ford Explorer detailnejšie.