Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyskúšali sme novinky OPPO Reno7. Budú mať na Slovensku úspech?

Vyskúšali sme novinky OPPO Reno7. Budú mať na Slovensku úspech?
Tomáš Šmidák
Vyskúšali sme novinky OPPO Reno7. Budú mať na Slovensku úspech?

Mali sme jedinečnú možnosť vyskúšať si nové smartfóny OPPO. Okrem OPPO Reno7 5G a Reno7 Lite 5G, sa nám dostal do rúk aj model Reno7, Find X5 Pro či nové slúchadlá Enco X2.

Značka OPPO odštartovala svoje pôsobenie na slovenskom trhu len minulý rok, s modelom OPPO Reno5 5G. V zahraničí si medzitým vybudovala silné postavenie vďaka unikátnym patentom a inovatívnym riešeniam. Spomenúť môžeme napríklad rolovateľný OPPO X 2021, ultrarýchle 125W nabíjanie, mikroskopický fotoaparát, prvá pod displejom umiestnená kamera či aktuálny skladací model OPPO Find N, ktorého oficiálne uvedenie na európsky trh je stále v nedohľadne.

V Prahe sme sa však pozreli na to, čím chce OPPO zaujať aj Slovákov. Prvým na rade bol model OPPO Reno7 5G. Povrchová úprava na zadnej strane smartfónu je na dotyk veľmi príjemná. Čo sa týka displeja, ocenili by sme trochu menšiu bradu, ale v tejto cenovej kategórií to nie je výrazné mínus.

Pozrite si

OPPO Reno7 prichádza na Slovensko, poznáme ceny!

Veľkým plusom je určite prítomnosť 90 Hz displeja, vďaka čomu bol pocit z používania o triedu vyšší. Mrzí nás, že sme nemali možnosť vyskúšať si LED osvetlenie okolo šošoviek fotoaparátu Dual Orbit Lights, ktoré je zaujímavou funkčnou novinkou. Prostredníctvom tejto funkcie vie telefón oznamovať neprečítané správy, prichádzajúci hovor či stav nabíjania. Novinku aktuálne kúpite za cenu 499 €.

Pozrite si

Mercedes to dokázal! S elektrickým EQXX prešiel 1 000 kilometrov bez nabíjania

OPPO Reno7 Lite 5G, je lacnejší z dvojice noviniek. Na prvý pohľad by ste ho možno ani nerozoznali od drahšieho modelu. Zadná strana telefónu sa bám dokonca páčila ešte o kúsok viac, ako v prípade OPPO Reno7 5G, nakoľko je matná a nezachytáva takmer žiadne odtlačky prstov. Pocitom v ruke však boli oba veľmi podobné.

Úchop bol bezpečný. Nakoľko ide o lacnejší model tak 60 Hz displej nie je sklamaním, ale rozdiel v plynulosti je naozaj výrazný. Oba displeje však zdieľajú dobrú ostrosť a pekné podanie farieb. Model Lite 5G štartuje na slovenskom trhu s cenou 379 €.

Posledný z rady Reno je model Reno7. Ten taktiež zdieľa dizajn s predošlými modelmi, ale narozdiel od nich si ho viete kúpiť „obalený“ v syntetickej koži.

Tá je na dotyk naozaj príjemná a telefón vďaka tomu na dotyk pôsobí luxusným dojmom. Reno7 ako jediný z noviniek nepodporuje 5G sieť. Oproti modelu Lite 5G, ponúka vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja konkrétne 90 Hz. Cena a dostupnosť u nás však nie je známa.

Pozrite si

MOST dokáže ukladať solárnu energiu a vyrábať elektrinu

OPPO Find X5 Pro bol zariadením z úplne iného súdka. Svojim dizajnom a veľkosťou vynikal nad ostatnými modelmi. Mal najväčší a najrýchlejší displej: 6.7″ so 120 Hz frekvenciou, najviac výkonu: Snapdragon 8 Gen 1 v kombinácií s Adreno 730 a najlepšie fotoaparáty vyvíjané v spolupráci s Hasselblad: 50 Mpx hlavný snímač, 50 Mpx širokouhlý snímač a 13 Mpx telefoto objektív.

Išlo však tiež o najťažší a najdrahší kúsok. Pocit úchopu nebol taký bezpečný ako menších modelov a lesklá zadná časť tomu tiež veľmi nepomáhala. Tá chytala odtlačky prstov a mini škrabance už po pár minútach. Celkovým spracovaním ale napriek tomu pôsobil najhodnotnejšie. Najvyššia je spomedzi spomínaných modelov aj cena. Tá sa pohybuje na úrovni 1 269 €.

Pri Find X5 Pro sme objavili aj nové true wireless slúchadlá Enco X2, vyvíjané v spolupráci s Dynaudio. Oproti predošlému modelu, by mali ponúkať zlepšenie kvality zvukového prejavu až o 25 %.

Je to aj vďaka použitiu novej technológie na zlepšenie bezdrôtového prenosu zvuku, LHDC 4.0. Príjemným doplnkom je tiež aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC). Zlepšením mal údajne prejsť aj mikrofón. Vďaka malým rozmerom nabíjacieho puzdra, sa vám ľahko schovajú do vrecka. Pokiaľ si potrpíte na dobrom cvaknutí pri zatváraní puzdra, tuto ho budete mať. Samotné slúchadlá svojou veľkosťou tiež patria medzi tie menšie. Predávať sa budú v dvoch farbách, čiernej a bielej.