Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyskúšali sme Nissan Qashqai. Takto má podľa nás vyzerať dokonalý crossover

Vyskúšali sme Nissan Qashqai. Takto má podľa nás vyzerať dokonalý crossover
TECHBOX
Vyskúšali sme Nissan Qashqai. Takto má podľa nás vyzerať dokonalý crossover

SUV/Crossover je aktuálne najrýchlejšie rastúca a najpredávanejšia kategória vozidiel na trhu. Niet sa čomu čudovať, nakoľko výborne vyzerajú, majú vyššie a komfortnejšie podvozky a svojim zákazníkom dodávajú istý status. Nissan Qashqai, ktorý je považovaný za zakladateľa tohto segmentu a teda mal by do seba všetky tieto atribúty zhmotňovať. Ako túto úlohu zvládol?

Vonkajší vzhľad sa jednoznačne podaril. Predná maska v štýle písmena „V“ prešla redizajnom, vďaka čomu pôsobí výrazne modernejším dojmom. Ukrýva v sebe tiež pekne zapracované LED Matrix svetlomety a agresívnejší predný nárazník. Pri pohľade z bočnej strany vašej pozornosti určite neuniknú ostré línie, ktoré okrem toho, že dobre vyzerajú, pomáhajú aj k lepšej aerodynamike. Vzadu nájdeme opäť Full LED svetlomety, ktoré presahujú až na bočnú stranu, čo je veľmi pekný detail.

V interiéri nového Qashqaiu vás ako prvé upútajú veľmi príjemné sedadlá vyrobené z kombinácie kože a látky. Veľmi pekné je kožené prešívanie na dverách, palubnej doske či lakťovej opierke ktoré dodáva interiéru požadovaný punc luxusu. Poteší aj nový kožený multifunkčný volant, ktorý sa príjemne drží a má na sebe množstvo ovládacích prvkov.

Pred vodičom sa nachádzajú dva displeje, 12,3″ prístrojový panel a hlavný 9″ displej. Oba sa ovládajú veľmi intuitívne a ponúkajú vysoké rozlíšenie. V našej výbave sme mali aj 10,8 palcový Head Up displej a tiež audio systém Bose s 10 reproduktormi, ktorý hrá naozaj výborne.

Jazda v Nissane Qashqai je veľmi pohodlná a tichá. Napomáha tomu aj lepšie odhlučnenie kolies, vylepšená aerodynamika a tichý chod motora. My sme mali pod kapotou benzínový štvorvalec preplňovaný turbodúchadlom s objemom 1,3 litra a výkonom 138 koní.

Nakoľko ide o Mild Hybrid je doplnený ešte o štartér/generátor, ktorý vie spaľovaciemu motoru pomôcť v situáciách kedy má najväčšiu spotrebu ako napr. pri rozbiehaní alebo jazde do kopca. Pokiaľ by ste mali záujem o viac výkonu, bude do konca roka dostupný pohon e-Power. Ten k 1,5 litrovému benzínovému pohonu pridáva elektromotor a batérie. Systémový výkon je potom 157 koní a 330 Nm.

Počas jazdy budete radi využívať služby Propilota. Ide o súbor pokročilých jazdných asistentov, ktorých aktivujete stlačením jedného tlačidla na volante. Následne sa aktivuje udržiavanie v jazdných pruhoch, ktoré vás nebude vodiť zo strany na stranu ale vozidlo bude držať pekne v strede čiar.

Obľúbite si tiež Full Bi-LED Matrix svetlá, ktoré majú 12 samostatných segmentov, ktoré sa vedia individuálne podľa potreby stlmiť alebo rozžiariť.

Ak by ste sa chceli dozvedieť prečo je podľa nás Nissan Qashqai dokonalý crossover, pozrite si naše nové video:

Video sme pripravili v spolupráci s partnerom Grand Automotive Central Europe.