Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyskúšali sme exkluzívny herný set Logitech G pre League of Legends

Vyskúšali sme exkluzívny herný set Logitech G pre League of Legends
Richard Pliešovský
Vyskúšali sme exkluzívny herný set Logitech G pre League of Legends

Do redakcie nám dorazilo špičkové herné príslušenstvo Logitech G, ktoré je výsledkom partnerstva s League of Legends. Aké to je, keď máte všetko pokope? Stojí to za to?

Set pozostáva z piatich kusov. Tri sú z limitovanej série produktovej rady K/DA: herná klávesnica Logitech G PRO K/DA, herná myš K/DA G305 a veľká podložka K/DA G840. Súpravu dopĺňa headset Logitech G733 a štupľové slúchadlá Logitech G333. Všetko to dorazilo v prekvapujúco veľkej a ťažkej krabici. Nečudo, veď len klávesnica má viac ako jeden kilogram!

Nové produkty sú od dnešného dňa k dispozícii na celom svete. Čoskoro ich kúpite aj vo vybraných obchodoch a v e-shopoch i na Slovensku.

Logitech G PRO K/DA

Toto je skutočne hráčska klávesnica! Mechanická klávesnica je tichučká s hnedými spínačmi s pevnou kovovou konštrukciou, kde hráči ocenia, že nebude behať po stole. Na spodnej strane sa nachádzajú výsuvné nôžky, ktoré vám umožňujú vybrať si náklon klávesnice z dvoch možností. S počítačom sa pripája cez USB-A kábel, podporu Bluetooth tu nenájdete.

Samotná klávesnica bez kábla má hmotnosť 969 gramov! Ide teda o naozaj poctivý kus hardvéru, ktorý je určený na dlhé hodiny hrania. Treba si však uvedomiť, že klávesnica Logitech G PRO K/DA je primárne určená pre gaming a nie na siahodlhé vypisovanie.

Herná myš K/DA G305

Kompaktná myš Logitech G305 K/DA má 99 gramov a je vybavená snímačom HERO s bezdrôtovými technológiami Lightspeed. Ak si myš porovnáte s bežnou verziou Logitech G305 zistíte, že predné pravé a ľavé tlačilo majú iný materiál. Limitovaná edícia ich má pogumované, okrem toho je o niečo ťažšia. Celkové pocity pri hraní sú oveľa lepšie, ako s pôvodným modelom.

Herná podložka Logitech G840 K/DA

Príjemný materiál a veľkorysá plocha, to sú prvé pocity, keď ju rozložíte na stôl. Podložka má gumovú základňu, ktorá umožní pohodlné a rýchle pohyby ruky a poskytne hráčom hráčsku výhodu vďaka vynikajúceho ovládania myši.

Headset Logitech G733

Logitech G733 sú príjemné, ľahké na ušiach, tento pocit vám ostáva aj pri dlhom používaní. Ponúkajú 29-hodinovú výdrž, čo je postačujúci čas aj pre dlhé hodiny hrania. Mikrofón má dostatočnú kvalitu zvuku, ktorú si môžete nastaviť a prispôsobiť. Ak sa s tým pohráte, dostanete výsledok presne podľa svojich požiadaviek. Herné slúchadlá majú len 278 gramov.

Perfektnou vychytávkou headsetu G733 je, že má osvetlenie vpredu. Nesvieti tak potme do očí, no pritom dostatočne osvetľuje priestor pred hráčom.

Nevýhodou headsetu je, že si ho cez Bluetooth nepripojíte k smartfónu, funguje len s USB dongle. Niekoho tiež môže rušiť dierka po zložení mikrofónu, chcelo by to zaslepiť nejakou krytkou.

Viete, že…

produktová rada K/DA, ktorá bola po prvý raz predstavená v októbri 2020, vznikla v rámci exkluzívneho partnerstva so spoločnosťou Riot Games? Práve ona stojí za League of Legends, aktuálne najhranejšej počítačovej hry na svete.

Slúchadlá G333

Praktické slúchadlá si s počítačom pripojíte pomocou 3,5 mm audio konektora. Ide o prvé štuple do uší značky Logitech G. Majú duálne meniče (výškový a strednotónový) a ponúkajú prekvapujúco kvalitný zvuk. Na kábli sa nachádza integrované ovládanie zvuku a in-line mikrofón.

Slúchadlá sú kompatibilné s počítačmi, konzolami (Xbox, PlayStation a Nintendo Switch), ako aj s mobilnými zariadeniami. Cena slúchadiel je sympatických 49 eur.

Pripomíname, že set herného príslušenstva Logitech G má okrem spomínaných produktov aj káblovú myš G502 HERO K/DA, ide o jednu z najpredávanejších myší na svete. Potešujúce je, že si herná kolekcia zachovala ceny pôvodných modelov, G733 K/DA kúpite za rovnakú cenu ako G733.

Aké sú teda naše prvé dojmy? Môžeme potvrdiť, že ide o kvalitný herný set z toho najlepšieho, čo Logitech ponúka. Limitovaná edícia je hlavným lákadlom pre hráčov League of Legends.