Vyskúšajte si programovanie priamo v hudobnom klipe

ZDROJ | Dojacat

Nezisková organizácia „Girls Who Code“, predstavila hudobný klip, kde si môžete vyskúšať, ako funguje programovanie v praxi.

Projekt vznikol s cieľom motivovať dievčatá, ktorá sa zaujímajú o informačné technológie. Takýmto spôsobom zároveň zjednodušenou formou vysvetľujú, ako funguje programovanie.

ZDROJ | Dojacat

Video je zároveň prvým hudobným klipom, ktorý je možné programovať. Konkrétne ide o interpretku Doja Cat a jej novú skladbu Woman.

Na stránke Dojacode.com si môžete vyskúšať, ako fungujú tri programovacie jazyky – CSS, Javascript a Python. Ide samozrejme o zjednodušenú formu, kde môžete vidieť, že na základe výberu príkazu sa mení časť klipu. Príkladom je príkaz na výber farby nechtov postavy v klipe.

ZDROJ | Dojacat

Pozrite siAda Lovelace – žena, ktorá zmenila svet programovania. Vlastne ho založila!

V ďalšej časti sa napríklad mení čas a deň/noc, podľa výberu lokality na základe reálnych informácií. Práve takéto projekty dokážu ideálne spopularizovať IT aj medzi ľuďmi, pre ktorých ide o veľkú neznámu.

Za zmienku tiež stojí viacero hračiek, ktoré umožňujú naučiť aj mladších programovať. Nedávno sme o nich písali v samostatnom článku, kde si môžete pozrieť viacero tipov na hračky, ktoré učia programovanie. Príkladom je programovateľná stavebnica micro:bit alebo LEGO SPIKE Prime.

ZdrojDojacode

Komentáre k článku