Vyrovná sa konkurencia legendárnemu Polaroidu?

Na populárnej stránke Kickstarter sa objavil projekt, ktorý má k spomínanému Polaroidu celkom blízko. Volá sa Prynt a je to kryt na smartfón, ktorý vám špeciálny fotografický papier vytlačí akúkoľvek fotografiu do tridsiatich sekúnd. Vnútro krytu neobsahuje žiadny atrament ani tonery s farbou, všetok atrament sa nachádza priamo vo fotografickom papieri. Ten je dodávaný spolu s objednaným krytom Prynt.

Prynt

Veľkosť krytu je modulárna, to znamená, že je prispôsobená akémukoľvek modelu smartfónu s iOSAndroid vrátane iPhone 5 a 5S, iPhone 5C a 6, Samsung Galaxy S4 a S5. Prynt je ľahkej váhy, prenosný a samozrejme zábavný. V ponuke sú zatiaľ ružové, biele a modré modely.

Výrobcovia Prynt pracujú aj na sprievodnej aplikácii, ktorá umožňuje prehliadanie všetkých fotografií a videí, ktoré ste vytvorili vy, prípadne aj vaši priatelia a známi. Videá? Áno, čítate správne. Keď vytvárate snímok, Prynt automaticky nahráva situáciu, pri ktorej sa chystáte na odfotenie.  Video sa uloží automaticky do sprievodného cloudu. To umožňuje zachytiť nielen samotný objekt, ale aj príbeh, ktorý súvisí s danou fotografiou. Je to akýsi druh rozšírenej reality.

Prynt

Čo tak darovať priateľovi fotografiu, s ktorou pošlete aj malé tajomstvo v podobe videa? Prynt je ideálnym spoločníkom pri návštevách pamiatok, pri neopakovateľných zážitkoch s cudzincami a pod.

Prynt

V rámci Kickstarter zožal Prynt úspech. Výrobný tím s produktom Prynt sa taktiež zúčastnil aj tohtoročného Consumer Electronics Show 2015 v Las Vegas. CNN ich označili za jeden zo štyroch najlepších produktov na tomto veľtrhu spotrebnej elektroniky.

Prynt

Chceli by ste takýto „moderný polaroid“? Vydíte v ňom potenciál, alebo sa vám zdá zbytočný?

Foto: Prynt

Komentáre k článku