Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyrastie z Jolla Sailfish 2.0 nový konkurent pre Android a iOS?

Vyrastie z Jolla Sailfish 2.0 nový konkurent pre Android a iOS?
Dominik Fúsek
Vyrastie z Jolla Sailfish 2.0 nový konkurent pre Android a iOS?

Android a iOS síce nie sú jediné mobilné operačné systémy, v poslednom čase im však chýba seriózny konkurent. Windows Phone totiž má skôr tendenciu k úpadku a minoritné operačné systémy ako Firefox OS alebo BlackBerry toho tiež veľa nedokázali.

Jolla Sailfish 2.0

Ďalším nádejným, i keď zatiaľ len začínajúcim systémom, je Jolla Sailfish od bývalých zamestnancov Nokie. Ten sa aktuálne dočkal druhej generácie.

Sailfish 2.0 je väčšou aktualizáciou, ktorá v najbližších mesiacoch bude k dispozícii pre používateľov starších verzií. Zmien je niekoľko, aj keď, opísané sú pomerne všeobecne – vizuálne vylepšené rozhranie, plynulejšie prechody, efektívnejší multitasking, lepšia kompatibilita s Android aplikáciami, lepší webový prehliadač a celkovo rýchlejšia práca so systémom.

Okrem netradičnej ponuky z ruskej strany má Jolla na konte aj prvého seriózneho partnera. Firma Intex Technologies bude prístroje so Sailfish 2.0 dodávať na indický trh. Pekný začiatok nádejného operačného systému, každopádne aj tak je isté, že s globálnym presadením to bude mať tento ambiciózny projekt ešte ťažké – jedine ak by sa skutočne stal ruským národným OS.

Zdroj a foto: Jolla blog