Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vypredaný za dve sekundy. To je nový elektrický moped NIU x Razer SQi Edition

Vypredaný za dve sekundy. To je nový elektrický moped NIU x Razer SQi Edition
Zdroj | NIU
Tomáš Šmidák
Vypredaný za dve sekundy. To je nový elektrický moped NIU x Razer SQi Edition
Zdroj | NIU
Zdroj | NIU

NIU je čínska spoločnosť zaoberajúca sa najmä elektrickými mestskými vozidlami. V ich ponuke nájdete niekoľko svižných elektrických skútrov, kolobežku a najnovšie aj bicykel či motorku. Nič z toho však očividne nevzbudilo taký záujem ako hybrid medzi elektrický moped SQi, konkrétne verzia v kolaborácií s herným výrobcom Razer.

Zdroj | NIU

NIU SQi je elektrický moped, čo znamená, že ide v podstate o hybrid medzi e-bikom a elektrickým skútrom. Jeho industriálny vzhľad sa veľmi podaril a určite bude pútať pohľady všade kde sa objaví. V strede rámu sa nachádza batéria, ktorá môže mať kapacitu až 1 152 Wh. Na jedno nabitie by vďaka tomu mal prejsť približne 75 km. Batéria je vyberateľná a môžete ju nabíjať napríklad aj u vás doma.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výkon motora je 400 W a maximálna rýchlosť je na úrovni 25 km/h. Údajne by sa však mohla predávať aj verzia s maximálnou rýchlosťou 45 km/h čo už znie výrazne lepšie. Na pohľad totiž SQi vyzerá, že by znieslo aj vyšší výkon. Nemá však ísť o žiadny trhač asfaltu ale bezpečné a lacné mestské presúvadlo a tak sa naň treba aj pozerať.

Zdroj | NIU

Okrem klasickej verzie však teraz prišiel aj model, ktorý bol vytvorený v spolupráci s hernou spoločnosťou Razer. Novinka však nedostala ani vyšší výkonom, ani dlhší dojazd ale iba nové dizajnové prvky v podobe zelenej farby. Očividne to však stačilo, nakoľko bola táto verzia vypredaná do dvoch sekúnd. Áno, čítate správne.

NIU x Razer SQi Edition je na predaj zatiaľ len v domovskej Číne za 9 999 CNY čo je v prepočte 1 459 €. Či sa tento kúsok dostane aj k nám alebo aspoň jeho klasická verzia zatiaľ nie je známe.