Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Našli sme 3 top smart batohy, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti

Našli sme 3 top smart batohy, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti
Zdroj | nomatic.com
Juraj Recký
Našli sme 3 top smart batohy, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti
Zdroj | nomatic.com
Zdroj | nomatic.com

Batoh je pre denné prenášanie vecí zrejme najideálnejšie riešenie. Dnes sa už nemusíte trápiť s niečim, čo nedrží tvar, nehodí sa do civilu a skôr vám to lezie na nervy, než slúži k spokojnosti. Vybrali sme 3 TOP smart ruksaky, ktoré sú stávka na istotu.

Prívlastok smart sa dnes dá „prilepiť“ na čokoľvek. Niekedy je výsledok smart viac, inokedy menej. Ako je to s ruksakmi? Netreba si hneď predstavovať zabudovaný solárny panel, Bluetooth ovládanie, či integrovanú 10 000 mAh batériu.

Zdroj | villavarese.it

Smart ruksaky sú smart pre špecifické vlastnosti. Vodeodolnosť, odolný a nepriepustný zips, systém zipsovania proti zlodejom, možnosť využívať ruksak ako ruksak, ale aj cestovnú tašku, špeciálne priečinky, či absolútne prispôsobiteľný odkladací priestor. Jednoducho, množstvo drobných vychytávok, ktoré vo finále dávajú zmysel a sú nadmieru užitočné.

Aby sme však nemudrovali vo všeobecnosti. Vybrali sme 3 smart ruksaky, ktoré stoja za to. Niektoré sú stálicami na trhu a majú svoju históriu, iné zasa prišli ako blesk z čistého neba, reps. nejakej crowdfundingovej kampane.

PeakDesign Everyday Backpack

Ak príde reč na smart batohy väčšine z nás sa vybaví práve PeakDesign. Spoločnosť svoje produkty pôvodne cielila na fotografov, dodnes majú v ponuke bohaté príslušenstvo pre fotoaparáty a drony, no ich ruksaky tak nejak scivilnenli.

Nie je to však žiadnym prekvapením. Fotobatohy boli smart dávno predtým, než sa tento typ produktu stal populárnym. Úložný priestor je úplne prispôsobiteľný, teda organizáciu vecí v ňom máte absolútne pod kontrolou. Úložný priestor viete vybaviť kockami, ktoré vlastne sú presne navrhnuté zipsovateľné úložné vrecká. Zídu sa na cestovanie, ale aj na bežné dni, ak idete pred prácou športovať a nechcete, aby vám batoh zapáchal.

Everyday Backpack je v ponuke v dvoch veľkostiach a to 20 a 30 litrov. Objem sa dá do určitej miery zväčšiť vďaka sofistikovanému uzatváraniu. Prístup do batohu máte okrem klasického hlavného otvárania aj pomocou zipsovaných bočných stien.

Zdroj | peakdesign.com

Nechýba priestor na notebook do veľkosti 15-palcov, množstvo možností väčšieho aj menšieho úložného priestoru, samozrejme bezpečnostný zips a vodeodolnosť. Dizajn je veľmi príjemný a civilný, teda nebude na prvý pohľad pôsobiť ako beznádejný nerd.

Batohy, ale aj tašky či brašne, od PeakDesignu majú však aj svoju nevýhodu. Ponúkajú doslova desiatky vychytávok na každom jednom produkte. Výsledok je síce absolútne prispôsobenie, bezpečnosť, zmysluplnosť a odolnosť, no zároveň sa môžete stať otrokom vlastného ruksaku. Ono len inštruktážne videá k PeakDesign Everyday Backpack trvajú cez 20 minút.

Zdroj | peakdesign.com

Zamrzieť vás môže tiež cena. Ruksak na každodenné nosenie od PeakDesign stojí na stránke výrobcu takmer 240 €, čo rozhodne nie je málo. Na druhej strane za tieto peniaze dostanete overený a sofistikovaný produkt, ktorý s vami čo to prežije.

Nomatic Backpack

Značka, ktorá vzišla z nadšenia dvoch bratrancov, na crowdfundingovej platforme doslova vyletela do oblakov. Pôvodný produkt, invoatívna peňaženka, zaujal viac ako 6 000 ľudí, pritom autori očakávali predaj okolo 60 kusov. Nezaspali však na vavrínoch, počúvali č ľudia chcú a tak aj Nmatic ponúka svoju verziu smart ruksaku.

Stále sme v kategórii denných ruksakov s objemom 20 litrov. Model od Nomaticu sa dá rozšíriť o 4 litre. POužité povrchové materiály sú odolné proti mechanickému poškodeniu a vode. Použitý je zipsový systém YKK. Ruksak ponúka svoj vlastný patentovaný popruhový systém, vďaka ktorému počas cestovania ľahko ruksak pripevníte na kufor či kufrík.

Zdroj | nomatic.com

Magnetické vrecko na fľašu, priestor chránený RFID, či skryté vrecká sú len niektoré z 20 funkcií ruksaku, ktoré mu právom dávajú prívlastok smart. Viaceré uznávané zahraničné média sa vyjadrili, že tento batoh má úložný priestor skutočne na všetko, čo počas bežných dní môžete potrebovať.

Pri výpočte smart funkcií môžeme pokračovať prietorom vyhradeným na slnečné okuliare, stiahnuteľným vreckom na kľúče, prístup do ruksaku môže byť klasicky ako to poznáme, no dá sa otvoriť aj o 180 stupňov. V prípade, že potrebujete pôsobiť serióznejšie, bočné pútko premení ruksak na elegantnú tašku. Rozmery sú prispôsobené leteckej príručnej batožine.

Zdroj | nomatic.com

Nomatic má v porovnaní s PeakDesignom výhodu v tom, že nie je až tak prešpekulovaný. Aj keď je to výhoda čiste subjektívna. Niekomu práve obrovské množstvo vychytávok môže vyhovovať a nie je mu ľúto času, ktorý stratí spoznávaním ruksaku. Nomatic je na spoznanie jednoduchší. Avšak, cena sa opäť pohybuje v číslach, pri ktorých budete premýšľať, do akej miery smart batoh skutočne potrebujete. Nomatic backpack výrobca na svojej stránke ponúka za približne 230 €. Podrobnú recenziu ruksaku si môžete prečítať na stránke bagbag.cz.

Wexley Urban Backpack

Ak by ste chceli ruksaky, ktoré odporúčame, zaradiť do nejakého vizuálneho štýlu, zrejme by ste ho pomenovali urban. A presne tak sa volá aj model od Wexley. Tento ruksak je, samozrejme, smart, no najmä je veľmi elegantný a nenápadný. Nosiť ho k obleku by zrejme bolo už trochu cez čiaru, no ku smart casual sa ešte stále hodí.

https://vimeo.com/274078327

Výrobca neudáva presnú litráž, no vzhľadom na priečinok na notebook do 15-palcov a veľkosť ruksaku sa stále pohybujeme okolo 20 litrového objemu, ktorý je bežné denné nosenie zrejme najideálnejší.

Ruksak ponúka dve vonkajšie vrecká na vodu alebo dáždnik, dve malé bezpečnostné zipsované vrecká, nechýba skryté vrecko s RFID ochranou a vnútorné členenie je prispôsobené tak, aby ste mali vo veciach čo najväčší poriadok.

Zdroj | wexleybags.com

Chrbtový systém je zo špeciálnej 3D peny, ktorá zabezpečí pohodlné nosenie. Samozrejme, nechýbajú ergonomické nastaviteľné ramenné popruhy. Hrudný popruh je odnímateľný, čo sa hodí práve k civilnému oblečeniu.

Odolný materiál, ako proti mechanickému poškodeniu, tak vode, je prirodzene použitý aj tu. Čo podčiarkuje prívlastok smart, je na bočnú stranu vyvedený USB port, ktorý slúži na pohodlné nabíjanie vašich prenosných smart zariadení. Vrámci ruksaku je aj vnútorný kábel, ktorým pripojíte power banku. Tá však nie je súčasťou ruksaku.

Zdroj | wexleybags.com

Dobrou správou v prípade Wexley Urban Backpack je, že sme sa cenou konečne dostali na sumu, ktorá vás až tak nebude mrzieť. Výrobca ho na svojich stránkach ponúka za 99 amerických dolárov. Pravdou však je, že keď porovnáte model od Wexley s ďalšími dvoma smart ruksakmi v článku, cena sa na možnostiach a, najmä, nápadoch odzrkadlila.