Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vy ešte nemáte robotický vysávač? Pozreli sme sa to, čo ponúkne Xiaomi

Vy ešte nemáte robotický vysávač? Pozreli sme sa to, čo ponúkne Xiaomi
TECHBOX
Vy ešte nemáte robotický vysávač? Pozreli sme sa to, čo ponúkne Xiaomi

Xiaomi neustále rozširuje svoje portfólium produktov. Výnimkou nie je ani kategória robotických vysávačov, v ktorej si výrobca stihol vybudovať silné postavenie. Ich modely sú moderné, inteligentné a plné technológií no zároveň potešia atraktívnou cenou.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času strácate domácimi prácami ako napr. vysávanie? Pokiaľ patríte medzi poriadku milovnejších, tak to môžu byť aj desiatky hodín mesačne. Prenechajte túto nudnú prácu smart robotickým vysávačom od Xiaomi a využívajte váš čas produktívnejšie. Modely Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro, Mop 2 a Mop 2 Lite ukazujú, že aj táto technológia môže byť dostupná pre každého.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Cena 409,00 €.

Najmodernejší a najvybavenejší z trojice nových robotických vysávačov Xioami prichádza s minimalistickým dizajnom, ktorý krásne zapadne do vašeho domova. Nejde však len o klasický robotický vysávač. Na výber sú totiž tri módy: mopovanie, vysávanie či mopovanie&vysávanie.

Funguje tak ako tzv. 2v1. Robotický vysávač ponúka sací výkon 3 000 Pa, čo je 43 % nárast oproti predošlej generácii. Na mopovanie využíva technológiu sonického vibrovania s frekvenciou 10 000 vibrácií za minútu. Navyše vďaka tomu, že vibruje celá jednotka a nielen časť, dokáže s handričkou vyčistiť aj odolnejšie nečistoty.

Na svoju navigáciu používa pokročilý Lidar anti-kolízny senzor, ktorý je doplnený 6 senzormi proti pádu zo schodov. Na jedno nabitie vydrží až 180 minút prevádzky.

Na rozdiel od konkurentov prebieha jeho nabíjanie cez magnetickú kolísku. Vďaka tomu vyzerá celý proces elegantnejšie a vysávač nemusí prekonávať žiadne vyvýšenia ani nič podobné.

Ovládať ho môžete cez intuitívnu aplikáciu Mi Home, v ktorej si viete všetko dopodrobna nastaviť a tiež cez hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant. V balení dostanete k vysávaču aj hlavnú kefu, bočnú kefu a 450 ml vrecko na prach.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2

Cena je 299,00 €.

Je zlatou strednou cestou, v našom výbere, ktorá bude ideálnou voľbou pre väčšinu z vás. Ide o robotický vysávač, ktorý podobne ako vybavenejší brat disponuje funkciou mopovania.

Narozdiel od neho však na orientáciu v priestore využíva kamerový systém so 137 stupňovým uhlom pohľadu. Výhodou tejto formy navigácie je, že profil vysávača je úrovni len 8 cm. Mozgom zariadenia je štvorjadrový procesor Cortext A35. Ten poháňa čistiace a navigačné algoritmy.

Motor má v tomto prípade sací výkon 2 700 Pa. Na boku sa nachádza 6 cípa bočná kefa, ktorá ešte dodatočne zlepšuje čistiace schopnosti. Jeho batéria má kapacitu 3 200 mAh a na jedno nabitie vydrží až 110 minút, vďaka čomu dokáže pokryť plochu až 150 m². K dispozícií má automatické dobíjanie pomocou magnetickej kolísky, podobne ako pri modeli Pro.

Podporuje tiež ovládanie cez aplikáciu Mi Home a tiež prostredníctvom hlasových asistentov. Príslušenstvo k vysávaču je hlavná kefa, 6-cípa bočná kefa, 550 ml nádoba na prach a 250 ml nádrž na vodu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

Cena je 229,00 €.

Tento kúsok patrí medzi cenovo najdostupnejšie robotické vysávače s funkciou mopovania na trhu. Neznamená to však, že by bol ukrátený o výkon alebo funkcie. Pre navigáciu bol zvolený systém VaIN (Visual-aided Inertial Navigation), čo je štandardný systém používajúci gyroskop a kameru sledujúcu strop miestnosti.

Disponuje tiež obľúbenou funkciou ako vrátenie sa do nabíjacej stanice a následné pokračovanie vo vysávaní. Všetky tieto funkcie sa dajú ovládať cez Mi Home aplikáciu, ktorá je dostupná zadarmo.

Sací výkon motora je 2 200 Pa a batéria má kapacitu 2 600 mAh. K dispozícii je tiež asistent na prekonávanie prahov, automatické dobíjanie a obnovenia čistenia. V balení sa nachádza hlavná kefa, bočná kefa, 450 ml nádoba na prach a 270 ml elektronická nádrž na vodu.

Páčia sa vám robotické vysávače od Xiaomi? Ani sa niet čomu čudovať. Ponúkajú skvelý koktejl funkcii a neurobia vám pritom dieru do vrecka. Všetky ich teraz navyše viete kúpiť na jedinom oficiálnom obchode Xiaomi, mi-store.sk s 15 % zľavou po zadaní kódu 15XIAOMI (akcia platí len do 30.6.2022). Ak teda zvažujete kúpu jedného z týchto produktov, teraz je na to tá najlepšia doba.