Vuzix uvádza na trh smart okuliare s podporou metaverse!

ZDROJ | Vuzix

Spoločnosť Vuzix už pred rokom na výstave CES prezentovala svoje smart okuliare. Teraz ich ukázala opäť, pričom si tento produkt odniesol aj pár ocenení z tohtoročnej výstave CES 2022.

Smart okuliare sú segmentom, v ktorom sa snažia preraziť snáď všetky veľké technologické spoločnosti. Veria v to, že sa týmto produktom môžu nahradiť smart hodinky. Jednou z týchto spoločností je aj Vuzix s ich modelom Shield.

Pozrite siČo už vieme o Apple AR okuliaroch?

Vuzix je popredným dodávateľom technológií a produktov inteligentných okuliarov a rozšírenej reality (AR) pre spotrebiteľské a podnikové trhy.

Dizajn je štandardný. Poznávacím znakom, že ide o smart okuliare sú hrubšie a mohutnejšie rámy, v ktorých sa nachádza všetka elektronika spolu s batériou.

Smart okuliare Vuzix Shield na tohtoročnej výstave CES v Las Vegas získali dve ocenenia CES Innovation Award v kategóriách Portable Media Playes & Accessories a Computer Peripherals & Accessories.

To len dokazuje, že tento model za to skutočne stojí. Vďačí za to kombinácii miniatúrnych ultra-jasných projektorov, opticky priehľadných displejov a vysokého výpočtového výkonu.

Model Vuzix Shield má dostatočný výpočtový výkon založený na procesore Qualcomm Snapdragon XR1. Okuliare používajú 0,13-palcové microLED displeje od spoločnosti JBD (Jade Bird Display). Práve s ňou uzavrela viacročnú dohodu.

ZDROJ | Vuzix

V ráme sa nachádzajú dve kamery, ktoré pomáhajú dosiahnuť nevídaný zážitok v AR. Nahrávanie je možné aj pomocou hlasových povelov. Informácie sa zobrazujú na head-up displeji, ktorý máte rovno pred sebou.

Vuzix týmto modelom neskrýva prepojenie na metaverse. Práve rozšírená realita (AR) by mala byť najväčšou motiváciou zákazníkov pre kúpu týchto okuliarov. Kapacita batérie ani výdrž prezradená nebola.

Pozrite siČo je to metaverse? Nástupca internetu, alias prepojenie reality s AR a VR

Spoločnosť Vuzix však neuvidela žiadne podrobnejšie detaily o cene a dostupnosti. Na tieto informácie si ešte budeme musieť počkať.

ZdrojVuzix

Komentáre k článku