Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Všetko pod drobnohľadom od Garmin Forerunner 735XT

Všetko pod drobnohľadom od Garmin Forerunner 735XT
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Všetko pod drobnohľadom od Garmin Forerunner 735XT
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Známy výrobca hodiniek pre športovcov a aktívnych ľudí, Garmin, prináša nový bežecký model Forerunner 745. Ide o priameho nástupcu Forerunner 735XT. Budúcich majiteľov poteší jednak novým oxymetrickým senzorom, ako aj lepšou integráciou funkcií smarthodiniek, ktorá na predchádzajúcej generácii chýbala.

Zdroj | Garmin

Forerunner 745 preberá množstvo funkcií od celej série Forerunner a spája ich do jedného zariadenia. Stlačením bočného tlačidla na hodinkách ľahko prepínate medzi behom, plávaním a bicyklovaním, ide teda o veľkého pomocníka pre triatlonistov.

Zdroj | Garmin

Okrem obvyklých meraní rôznych športových činností, metrík tréningov, bežeckých či cyklistických trás tu nájdeme aj oxymetrický senzor. Funkcia Body Battery analyzuje, koľko času na zotavenie potrebujete pred ďalším tréningom a odporúčania na behanie a bicyklovanie zobrazí priamo na displeji.

Novinka má pulzný oxymetrický senzor, ktorý meria hladinu kyslíka v krvi počas spánku. Tieto štatistiky môžu poskytnúť dôležité informácie, ak máte problémy s dýchaním (spánkové apnoe), ale aj naznačiť, či nie ste náhodou nakazený koronavírusom COVID-19.

Zdroj | Garmin

Vďaka integrácii funkcií z bežných smarthodiniek môžete na Garmin Forerunner 745 dostávať notifikácie, pozerať si texty správ, či uložiť do internej pamäte až 500 skladieb zo služieb Spotify, Deezer a Amazon Music.

Viete, že

VO2 max je určujúcim meradlom kardiorespiračnej kondície a kapacity aeróbneho výkonu? Schopnosť vidieť vašu aktuálnu úroveň kondície a sledovať zmeny v priebehu času vám pomôže stanoviť vhodné ciele, vyhodnotiť pokrok a určiť efektívnosť tréningu. Môže tiež poskytnúť dobrú motiváciu ak máte za sebou ťažký deň.

Pozrite si

Garmin Forerunner 945 – nadupané hodinky s meraním šialených vecí

Hodinky majú 43,8 x 43,8 x 13,3 mm a 47 gramov. Displej má 1,2″, rozlíšenie 240 x 240 pixlov a ochranu Corning Gorilla Glass DX. Vodeodolnosť je do 5 ATM. Konektivitu zabezpečuje Bluetooth, ANT+ a Wi-Fi. Forerunner 745 sa vedia spojiť s OS Android a iOS.

Zdroj | Garmin

Aká je výdrž batérie? V režime smartwatch vydrží do 7 dní, režim GPS 16 hodín, GPS s hudbou 6 hodín a režim UltraTrac 21 hodín.

Zdroj | Garmin

Senzorov tu nájdete peknú radu: okrem pozičných GPS, GLONASS a Galileo je to monitor srdcového tepu Elevate, barometrický výškomer, kompas, gyroskop akcelometer, teplomer a pulzný oxymetrer.

Nový model sa bude predávať za 499,99 $ v štyroch farebných prevedeniach (čierne, mätové, červené a biele).

Zdroj