Všetko pod drobnohľadom od Garmin Forerunner 735XT

ZDROJ | Garmin

Známy výrobca hodiniek pre športovcov a aktívnych ľudí, Garmin, prináša nový bežecký model Forerunner 745. Ide o priameho nástupcu Forerunner 735XT. Budúcich majiteľov poteší jednak novým oxymetrickým senzorom, ako aj lepšou integráciou funkcií smarthodiniek, ktorá na predchádzajúcej generácii chýbala.

ZDROJ | Garmin

Forerunner 745 preberá množstvo funkcií od celej série Forerunner a spája ich do jedného zariadenia. Stlačením bočného tlačidla na hodinkách ľahko prepínate medzi behom, plávaním a bicyklovaním, ide teda o veľkého pomocníka pre triatlonistov.

Hodinky ponúkajú denné návrhy na cvičenie, ukazujú aký mal tréning efekt. Po každom tréningu vám dajú čas na zotavenie a oznámia, kedy budete pripravení na ďalšie cvičenie.ZDROJ | Garmin

Okrem obvyklých meraní rôznych športových činností, metrík tréningov, bežeckých či cyklistických trás tu nájdeme aj oxymetrický senzor. Funkcia Body Battery analyzuje, koľko času na zotavenie potrebujete pred ďalším tréningom a odporúčania na behanie a bicyklovanie zobrazí priamo na displeji.

Novinka má pulzný oxymetrický senzor, ktorý meria hladinu kyslíka v krvi počas spánku. Tieto štatistiky môžu poskytnúť dôležité informácie, ak máte problémy s dýchaním (spánkové apnoe), ale aj naznačiť, či nie ste náhodou nakazený koronavírusom COVID-19.

ZDROJ | Garmin

Vďaka integrácii funkcií z bežných smarthodiniek môžete na Garmin Forerunner 745 dostávať notifikácie, pozerať si texty správ, či uložiť do internej pamäte až 500 skladieb zo služieb Spotify, Deezer a Amazon Music.

Viete, že

VO2 max je určujúcim meradlom kardiorespiračnej kondície a kapacity aeróbneho výkonu? Schopnosť vidieť vašu aktuálnu úroveň kondície a sledovať zmeny v priebehu času vám pomôže stanoviť vhodné ciele, vyhodnotiť pokrok a určiť efektívnosť tréningu. Môže tiež poskytnúť dobrú motiváciu ak máte za sebou ťažký deň.

Pozrite siGarmin Forerunner 945 – nadupané hodinky s meraním šialených vecí

Hodinky majú 43,8 x 43,8 x 13,3 mm a 47 gramov. Displej má 1,2″, rozlíšenie 240 x 240 pixlov a ochranu Corning Gorilla Glass DX. Vodeodolnosť je do 5 ATM. Konektivitu zabezpečuje Bluetooth, ANT+ a Wi-Fi. Forerunner 745 sa vedia spojiť s OS Android a iOS.

ZDROJ | Garmin

Aká je výdrž batérie? V režime smartwatch vydrží do 7 dní, režim GPS 16 hodín, GPS s hudbou 6 hodín a režim UltraTrac 21 hodín.

ZDROJ | Garmin

Senzorov tu nájdete peknú radu: okrem pozičných GPS, GLONASS a Galileo je to monitor srdcového tepu Elevate, barometrický výškomer, kompas, gyroskop akcelometer, teplomer a pulzný oxymetrer.

Nový model sa bude predávať za 499,99 $ v štyroch farebných prevedeniach (čierne, mätové, červené a biele).

ZdrojGarmin

Komentáre k článku