Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Všetko čo potrebujete vedieť o Apple Fitness +

Všetko čo potrebujete vedieť o Apple Fitness +
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Všetko čo potrebujete vedieť o Apple Fitness +
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple minulý týždeň predstavil popri nových iPadoch a Apple Watch aj službu, ktorá vám pomôže s kondičkou tréningmi so sprievodcom. Aj keď zatiaľ nie je k dispozícii, pozrieme sa na to, čo ponúka a na akých zariadeniach ju budete môcť využívať.

Čo je Apple Fitness +

Apple Fitness + je program domácich cvičení pomocou Apple Watch. Prevedie vás rôznymi tréningmi a doplní funkcie Apple Watch pre fitness. Program vám poskytne tréningové rutiny – smarthodinky vás budú pri tom sledovať aby mohli vyhodnotiť, ako postupujete a či plníte zvolené ciele.

Zdroj | Apple

Služba Apple Fitness + je kompatibilná s Apple Watch Series 3 a novšími so systémom watchOS 7 a vyžaduje ‌iPhone‌ 6s (a novší) s iOS 14, ‌iPad‌ s iPadOS 14, alebo ‌Apple TV‌ s tvOS 14.

Integrácia Apple Watch

Smarthodinky budú sledovať váš pohyb, dĺžku tréningu, spálené kalórie, srdcový tep a podobne. Na využívanie služby Apple Fitness + musíte mať Apple Watch.

Všetky štatistiky si môžete potom pozrieť priamo na hodinkách, ale aj na iPhone, iPade či na Apple TV v reálnom čase. To je veľká výhoda, pretože uvidíte priebeh tréningu a nemusíte dvíhať zápästie s hodinkami aby ste mali prehľad.

Zdroj | Apple

Obsah je možné sledovať cez aplikáciu Fitness. Doteraz bola len v iPhone a slúžila pre Aktivity, do Apple TV a iPadov príde, keď sa služba Apple Fitnes + spustí.

Rutiny Fitness + sú navrhnuté tak, aby ste ich mohli dodržiavať aj pri domácich cvičeniach – vo väčšine prípadov nie je potrebné špeciálne vybavenie.

Keď narazíte na míľniky (napríklad uzavretie kruhu aktivít), na obrazovke sa zobrazí motivačná animácia. Samozrejmosťou je, že si môžete pozrieť porovnania s inými športovcami.

Pozrite si

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Spustenie tréningu

Cvičenie môžete zahájiť v sekcii Fitness + v appke Fitness na zariadeniach ‌iPhone‌, ‌iPad‌ a ‌Apple TV‌. Začatím tréningu sa zároveň spustí správne cvičenie v aplikácii Apple Watch Workout, pričom metriky tréningu sa automaticky odošlú v reálnom čase na obrazovku, na ktorej si tréning prezeráte.

Zdroj | Apple

Apple má k dispozícii program pre začiatočníkov, Apple Fitness + bol navrhnutý pre ľudí s ohľadom na všetky úrovne zručností. Každé cvičenie obsahuje úpravy pre tých, ktorí s cvičením začínajú ale aj pre pokročilých.

Dĺžku tréningu si môžete zvoliť podľa času, ktorý máte k dispozícii. Cvičenie môže trvať päť minút ale kľudne aj 45 minút.

Zdroj | Apple

Apple Fitness + majú byť viac než len obačajná zbierka videí na cvičenie. Bude ponúkať inteligentné odporúčania pre videá, ktoré by ste si mali vyskúšať na základe aktivít, ktoré zvyčajne robíte s aplikáciou Workout na Apple Watch.

Integrácia Apple Music

Videá vo Fitness + sú nastavené na skladby stiahnuté z Apple Music. Vypočuť si ich však môžu aj používatelia iných streamovacích platforiem. Predplatitelia služby Apple Music však budú mať možnosť stiahnuť si zoznamy skladieb Fitness + na použitie aj mimo tejto služby.

Každý používateľ si môže vybrať hudobný štýl podľa vlastného vkusu, nebude ho teda rušiť hudba, pri ktorej sa mu ježia chĺpky na rukách.

Zdroj | Apple

Kategórie fitness videí

Medzi kategórie cvičení patrí: Treadmill Walk, Treadmill Run, HIIT, Veslovanie, Tanec, Cyklistika, Jóga, Core, Sila a Mindful Cooldown. Veľa typov tréningov nevyžaduje nijakú extra výbavu, no veslovanie, chôdza a beh na bežiacom páse, či jazda na bicykli sa dajú použiť s akýmkoľvek kompatibilným cvičebným vybavením.

Pozrite si

Komu sa oplatí balík predplatených služieb Apple One?

Cena Apple Fitness +

Fitness + bude stáť 9,99 dolárov mesačne, alebo 79,99 dolárov ročne. Podporuje rodinné zdieľanie pre šesť osôb. Táto služba je tiež zahrnutá v službe Apple One Premier, za ňu používateľ zaplatí 29,95 mesačne. Zakúpením nových hodiniek Apple Watch Series 3 a novších získate bezplatnú trojmesačnú skúšobnú verziu Fitness +.

Služba Apple Fitness + sa má spustiť koncom tohto roka v Spojených štátoch, Veľkej Británii, na Novom Zélande, v Írsku, Kanade a Austrálii. Dostupnosť na Slovensku je, aspoň v najbližších mesiacoch, nereálna.

Zdroj