Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vošiel vám niekto do záberu? Odstráňte ho jednou z týchto aplikácií

Vošiel vám niekto do záberu? Odstráňte ho jednou z týchto aplikácií
Zdroj | unsplash/Jason Blackeye
Michal Sobek
Vošiel vám niekto do záberu? Odstráňte ho jednou z týchto aplikácií
Zdroj | unsplash/Jason Blackeye
Zdroj | unsplash/Jason Blackeye

Určite aj vám sa už stalo, že ste odfotili peknú fotografiu, ale, bohužiaľ, ste tam mali nejakú nechcenú osobu alebo objekt, ktorý danú momentku pokazil. Nezúfajte, tieto aplikácie ho pomocou umelej inteligencie dajú preč.

Tieto aplikácie, ako už bolo spomenuté, využívajú umelú inteligenciu. Pomocou dopočítavania pixelov sa teda snažia daný objekt vyrezať a nahradiť ho podobnými farebnými pixelmi, ktoré majú okolo seba. Výsledok pri niektorých scénach môže byť skutočne uspokojivý.

Zdroj | Google
Obsah pokračuje pod reklamou

Treba však spomenúť, že ani tieto aplikácie nie sú 100-percentné a, samozrejme, sa nájdu aj prípady, keď ani umelá inteligencia nepomôže. Ak je prostredie alebo daná scéna veľmi náročná, resp. prostredie za neželaným objektom je iné ako v prípade okolia, tak vám zostane namiesto objektu len neforemná machuľa.

PhotoDirector

Táto aplikácia je síce zdarma a veľa funkcií ide aj bez tohto predplatného. Ak si ich chcete vyskúšať tie prémiové, máte 7-dňovú skúšobnú dobu. Potom to vyjde na 3,49 eur mesačne. To vás ale nemusí zaujímať, pretože vyrezávanie objektov ide bez poplatku.

Fotografiu buď hneď odfotíte alebo si vyberiete z vašej galérie. Ak teda chcete niečo z fotografie odstrániť, stačí dole vľavo vybrať ponuku Tools a tam si vybrať funkciu Removal. Následne si zvolíte veľkosť „štetca“.

Po fotografii prejdete po mieste, kde chcete, aby daný objekt zmizol a necháte, aby aplikácia chvíľu pracovala. Výsledok by mal stáť za to. Okrem toho sú tu aj iné možnosti úprav alebo tvorenie koláží. Určite vyskúšajte.

PhotoDirector

Snapseed

Druhou aplikáciou je Snapseed priamo od spoločnosti Google. Je to jeden z populárnych a obľúbených foto editorov, ktorý je úplne zadarmo. Ponúka zaujímavé funkcie, z ktorých si vyberie hádam každý.

Nás ale zaujíma opäť vyrezávanie nechcených objektov. Po určení danej fotografie zvoľte v paneli nástrojov možnosť Čistenie. Pomôže vám aj ikona v podobe prekrížených leukoplastov. Opäť sa tu opakuje situácia s označením nechceného subjektu a jeho následné odstránenie.

Snapseed

Bonusový tip: Magic Eraser

Toto nie je samostatná aplikácia, ale funkcia priamo od spoločnosti Google, ktorú integruje do vlastných smartfónov radu Pixel. Keďže spoločnosť Google je priekopníkom v týchto záležitostiach s umelou inteligenciou a hlavne fotoaparát sa ju snaží vždy naplno využívať, tak výsledok by mal byť veľmi presvedčivý.