Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Volkswagen zverejnil prvé parametre rodinného minivanu ID. Buzz

Volkswagen zverejnil prvé parametre rodinného minivanu ID. Buzz
Zdroj | VW
Igor Neštrák
Volkswagen zverejnil prvé parametre rodinného minivanu ID. Buzz
Zdroj | VW
Zdroj | VW

Dlho očakávaný elektrický minivan na modulárnej platforme MEB s blížiacou sa svetovou premiérou odhalil svoje špecifikácie.

Je to už neuveriteľných 5 rokov, čo Volkswagen predstavil svoju štúdiu budúceho rodinného minivanu pod názvom ID. Buzz. Pred svetovou premiérou, ktorá je naplánovaná na 9. marca, teraz výrobca postupne odhaľuje jeho parametre.

Základom osobnej verzie ID. Buzz a zároveň úžitkovej verzie ID. Cargo je platforma MEB, ktorú využívajú sesterské modely ID.3 a ID.4.

Zdroj | VW

Prvé dostupné verzie budú vybavené akumulátorom o celkovej kapacite 82 kWh, z čoho využiteľných bude 77 kWh. Poháňaná bude zadná viacprvková náprava prostredníctvom elektromotora s permanentnými magnetmi s výkonom 150 kW.

Volkswagen ID. Buzz pri svojej dĺžke 4 712 mm a výške 1 937 mm spolu s rázvorom osí kolies 2 988 mm bude patriť medzi najväčšie modely rady ID.

Aj z tohto dôvodu môžeme počítať s nižším dojazdom ako v prípade SUV ID.4.

Pozrite si

Kto je lepší? ŠKODA ENYAQ iV 80 alebo VW ID.4 1ST Max Pro Performance?

Neoddeliteľnou súčasťou podvozkovej platformy MEB je použitie bubnových bŕzd na zadnej náprave. Osobná verzia ID. Buzz bude štandardne 5-miestna, úžitková verzia ID. Carbo bude len 3-miestna.

Produkcia oboch verzií bude spustená v prvej polovici roka 2022 v koncernovom závode určenom pre výrobu úžitkových vozidiel v Hannoveri.

Zdroj | VW

Samotný predaj bude nasledovať v treťom kvartáli roku 2022. Výrobca plánuje predaj svojho elektrického minibusu aj na trhoch USA, pre ktoré bude určená varianta s predĺženým rázvorom.

Volkswagen zatiaľ bližšie nešpecifikoval predajné ceny, podľa nepotvrdených informácii by sa však ceny mali pohybovať na úrovni rovnako výkonných spaľovacích verzií T6.

Ešte pred samotnou svetovou premiérou ID. Buzz vo svojej kamuflovanej verzii absolvuje rozsiahle testy a prezentácie naprieč celou Európou.

Zdroj