Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 14.12.2020

Volkswagen testuje 22 kW DC wallbox s reverzným napájaním domácnosti

Volkswagen testuje 22 kW DC wallbox s reverzným napájaním domácnosti
Zdroj | Volkswagen
Stanislav Vinc
Volkswagen testuje 22 kW DC wallbox s reverzným napájaním domácnosti
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Domáce nabíjacie stanice pre elektromobily známe pod názvom wallbox by mali byť už čoskoro praktickejšie a výkonnejšie. Volkswagen pri nich totiž testuje prechod zo striedavého na jednosmerný prúd s výkonom až do 22 kW.

Volkswagen spúšťa v piatich nemeckých mestách pilotný projekt nového spôsobu domáceho nabíjania elektromobilov. V rámci vlastných výrobných sietí v mestách Wolfsburg, Braunschweig, Hannover, Salzgitter a Kassel testuje nový „inovatívny DC wallbox“ s nabíjacím výkonom až do 22 kW.

Aktuálne elektromobily značky sú vybavené jednofázovou 7,2 kW palubnou alebo 11 kW trojfázovou palubnou nabíjačkou. Prechodom na priame napájanie výkonom 22 kW by sa tak aj v prípade najvyššieho doteraz dostupného výkonu skrátilo nabíjanie batérií zhruba o polovicu.

Zdroj | Volkswagen

Samotné nabíjanie striedavým prúdom (AC) samozrejme takýto výkon podporuje, pri trojfázovej palubnej nabíjačke dokonca až do výkonu 43 kW. Domáci Wallbox od ZSE Drive máme dokonca k dispozícii aj v našej novej smart redakcii. Nabíjanie takýmto výkonom však musí podporovať samotný elektromobil.

Pri nabíjaní jednosmerným prúdom (DC) sa však palubná nabíjačka v podstate obchádza a tak rýchle domáce nabíjanie môžu elektromobily podporovať aj bez dodatočného zvyšovania výkonu, resp. poplatkov za dodatočnú výbavu.

Pozrite si

TECHBOX má novú smart redakciu

Nový DC wallbox je navyše pripravený aj na obojsmerné nabíjanie, vďaka čomu môže byť batériový modul v elektromobile prípadne použitý aj na napájanie domácnosti, resp. spätný predaj energie do siete.

Aktuálny pilotný projekt je obmedzený iba na 20 takýchto wallboxov. Volkswagen by mal v najbližších mesiacoch vyhodnotiť, či je nový typ wallboxu vhodný aj pre inštaláciu do okolia bežnej domácnosti alebo kancelárií.

Zdroj