Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Volkswagen ID.4 pozná slovenskú cenu i reálny dojazd

Volkswagen ID.4 pozná slovenskú cenu i reálny dojazd
Zdroj | VW
Števo Porubský
Volkswagen ID.4 pozná slovenskú cenu i reálny dojazd
Zdroj | VW
Zdroj | VW

Volkswagen predstavil elektrický model ID.4 len pred pár týždňami, no už poznáme jeho oficiálnu cenu pre náš trh. A vďaka organizácii EPA poznáme aj jeho reálny dojazd na jedno nabitie.

Zdroj | VW

Začnime tým zaujímavejším. EPA, americká agentúra, ktorá sa venuje i testovaniu elektromobilov s vlastnou metodikou merania, zverejnila dojazd a spotrebu nového VW ID.4. Podľa WTLP má byť dojazd s 77 kWh batériou 520 km. Samozrejme, všetci vieme, že WLTP spotrebu dosiahneme iba v laboratóriu.

EPA je však podstatne reálnejšia, pričom VW ID.4 má podľa tejto metodiky dosiahnuť 402 km na jedno nabitie pri priemernej spotrebe 21,8 kWh/100 km. Platí to pre obe verzie 1st i Pro S. Tieto sa líšia iba výbavou, nie však pohonným ústrojenstvom.

Zdroj | VW

Na Slovensku bude dostupný iba model 1st, ktorého cena bude začínať na sume 44 910 € už po započítaní uvádzacieho bonusu od VVW vo výške 3 000 €.

VW ID.4 1st bude ale v dvoch verziách – Performance a Max Performance. Prvý začína na spomínanej sume 44 910, druhý je o takmer 10 000 € drahší, jeho cena začína na sume 54 810 €.

V oboch prípadoch dostanete 77 kWh batériu dopujúcu 150 kW elektromotor. Nabíjanie je možné na AC (do 11 kW) a na DC (do 125 kW) nabíjačkkách. Záruka na batériu je 8 rokov alebo 160 000 km. Záruka sa vzťahuje na 70% kapacity batérie.

Zdroj | VW

Základná výbava verzie 1st Performance je vcelku bohatá, za necelých 10 000 € navyše za verziu 1st Max Performance dostanete bezpečnostné systémy ako Side Assist, Traffic Jam Assist, Emergency Assist, progresívne riadenie, adaptívne odpruženie DCC, 

Súčasťou výbavy Max sú aj Matrix LED adaptívne predné svetlomety s Dynamic Light Assist, 3D LED zadné svetlá či drobné svetelné doplnky. Nechýbajú ani vyhrievané elektrické späťáky so sklápaním pri cúvaní či 21″ kolesá Narvik.

Zdroj | VW

Vo vnútri nájdete navyše Navigačný systém Discover Max s 12″ displejom, head-up displej s rozšírenou realitou, bezdrôtové nabíjanie smartfónu, 3-zónovú klimatizáciu, presklenú strechu, vyhrievané predné sklo, bezkľúčový vstup, ale aj bezdotykové otváranie a zatváranie kufra, 360° kameru či masážne elektrické predné sedadlá.

Farby sú zadarmo. V predaji bude ID.4 vo farbách biela glacier metalíza + čierna ninja strecha, šedá mangan metalíza + čierna ninja strecha, žltá honey metalíza + čierna ninja strecha a modrá dusk metalíza + čierna ninja strecha. Bez príplatku si môžete zvoliť bielu palubovku, vrátane bieleho volantu!

Zdroj | VW

Čosi ďalšie zadarmo je aj 2 000 kWh objem, resp. kredit 600 € na nabíjačkách v sieti WeCharge.

V príplatkovej výbave je navyše len tepelné čerpadlo za 1 280 €, ťažné zariadenie za 890 € či rôzne predĺženia záruky. V cenníku objavíte aj rôzne wallboxy s celkom priateľnými cenami.

Ťahať je možné maximálne 750 kg vozík (nebrzdený), resp. 1 200 kg brzdený vozík.

Zdroj | VW
Zdroj