Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Volkswagen ID.4 dostáva športovú verziu GTX s pohonom 4x4

Volkswagen ID.4 dostáva športovú verziu GTX s pohonom 4x4
Zdroj | Volkswagen
Stanislav Vinc
Volkswagen ID.4 dostáva športovú verziu GTX s pohonom 4x4
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Volkswagen dnes predstavil nový variant elektromobilu ID.4. Verziou GTX otvára novú sériu športovo zameraných elektromobilov, ktorou nadviaže na etablované série GTI a GTE. Športovú verziu dostane hneď pri vydaní aj pripravovaný Volkswagen ID.5.

Elektromobily so sebou okrem tichej a ekologickej jazdy prinášajú aj istú dávku dynamiky a dravosti dostupnú od prvého momentu od stlačenia „plynového“ pedálu. Volkswagen si je toho vedomý a preto popri postupnom rozširovaní svojho portfólia plne elektrických modelov štartuje aj novú športovú sériu GTX, ktorá posunie dynamiku jeho elektromobilov ešte o kúsok ďalej.

Zdroj | Volkswagen

Nový Volkswagen ID.4 GTX sa tvarom nelíši od štandardnej verzie, svoju športovosť ale dáva najavo menšími dizajnovými úpravami v podobe lakovaného obkladu spodnej časti karosérie, lesklých čiernych strešných nosičov a nových 3D zadných svetiel, ktoré tu a tam po celej karosérii doplní aj znak GTX.

Podobnej dizajnovej opatery sa dočkal aj interiér, v ktorom na prvý pohľad zaujme najmä modrá palubná doska s červeným prešívaním, ktorou Volkswagen odkazuje na udržateľnosť. Červené podsvietenie a zdobenie spolu s logom GTX na volante zas odkazuje na športového ducha tohto modelu.

Zdroj | Volkswagen

Podstatné zmeny ale nastali pod kapotou. Nový ID.4 GTX bude vybavený aj predným elektromotorom, vďaka čomu ponúkne pohon všetkých štyroch kolies s celkovým výkonom 220 kW (299 k). Z nuly na 100 km/h sa tak nový variant dokáže vyšplhať za 6,2 sekundy, pričom jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na 180 km/h. Tomuto pohonu bude dodávať šťavu rovnaká batéria s kapacitou 77 kWh, ktorá mu na jedno nabitie podľa metodiky WLTP vystačí na 480 kilometrov.

Zdroj | Volkswagen

Športovú verziu GTX pri vydaní ponúkne aj pripravovaný model Volkswagen ID.5, ktorý spoločnosť (ešte stále s kamuflážou) v krátkosti ukázala na záver svojej online tlačovej konferencie. Nový Volkswagen ID.4 GTX bude na európskom trhu dostupný už toto leto so štartovacou cenou od 50 415 €.

Zdroj